Wpis z mikrobloga

Lista polecanych laptopów:

do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 zł
do 2500 zł
do 3000 zł
do 3500 zł
do 4000 zł
do 4500 zł
do 5000 zł
do 6000 zł
do 7000 zł
do 8000 zł
do 10000 zł
powyżej 10000 zł
Promocje i okazje.

Krótka informacja na temat wydajności procesorów i kart grafiki.
Uwagi, gwarancja i serwis.
Lista polecanych dysków SSD.

W prawym dolnym rogu znajduje się data ostatniej aktualizacji danego przedziału, zaś linki są zawsze te same i prowadzą do najbardziej aktualnego zestawienia, więc wystarczy sobie zapisać/dodać do ulubionych jeden wpis zamiast czekać na to aż dodam nowy.

Do indywidualnych zapytań w sprawie wyboru laptopa służy tag: #szukamlaptopa
Do problemów technicznych, softwarowych, innych zapytań niepowiązanych z bezpośrednim wyborem czy ogólnych informacjach o laptopach służy tag: #laptopy
#pustulkowelaptopy
  • 96
  • Odpowiedz
@Pustulka: Panie Mireczku Pustulka, potrzebuję wziąć na firmę laptopa, mam do wydania 4300 złotych. Do tej pory używałem (kupionego po twoim poleceniu 2 lata temu) Asusa ROG G551JM, którego mocno zachwalam, bo do tej pory nie sprawiał żadnych problemów.

I właśnie, myślałem znów o Rogu, Strixie GL553VD. Można wyłapać bez windowsa z dyskiem SSD 240 gb za 4300 w komputroniku.

Polecałeś jednak kiedyś laptopy Clevo. W tej cenie mam wersje z GTX1050 ti, dysk ssd i
  • Odpowiedz
@Nokiius: Do pracy nie kupiłbym clevo, a przynajmniej to wyżej asus taki sobie lepszy byłby GlL551VE lub Dell 7568 z 1050 Ti(ok. 4.5k)

Może lepiej zaczekać, bo za XX czasu wchodzi jakaś nowa seria, czy cuś? (-:

Nic nowego nie wyjdzie, ale może w okresie wakacyjnym laptopy będą trochę tańsze.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Co to znaczy, że laptop jest biznesowy? Bo zauwazylem ze w tych samych pieniadzach lapki o podobnych parametrach roznia sie klasyfikacja. Biznesowy/multimedialny/itd. Przeciez na multimedialnym (cokolwiek to znaczy) tez czlowiek popracuje. Szukam czegos do 2k dla zony do pracy zdalnej w wordzie i necie.
  • Odpowiedz
Co to znaczy, że laptop jest biznesowy? Bo zauwazylem ze w tych samych pieniadzach lapki o podobnych parametrach roznia sie klasyfikacja


@KasparowGaming: Biznesówki są zazwyczaj wykonane z lepszych materiałów i trwalsze niż zwykłe laptopy multimedialne.

Szukam czegos do 2k dla zony do pracy zdalnej w wordzie i necie.

Probook 450 G2, G3, Lenovo E560, Dell Vostro 3568.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Co można kupić w cenie do 3500-4000 (max) zł z matrycą FHD, SSDkiem i znośną grafiką? Laptop do pracy na codzień (internet, office, filmy, gimp), grafika potrzebna czasami do odpalenia jakiegoś 3DS maxa czy CADa do projektów na studia, ale nic bardzo ambitnego. Miło byłoby, gdyby miał znośną baterię i nietandetne wykonanie. Do tej pory chciałem Zenbooka UX410, ale stosunek ceny do parametrów jest słaby m.in przez zintegrowaną grafikę,
  • Odpowiedz
Co można kupić w cenie do 3500-4000 (max) zł z matrycą FHD, SSDkiem i znośną grafiką

Miło byłoby, gdyby miał znośną baterię i nietandetne wykonanie.

jakiś kompromis?

@oranje: Jakiś tam kompromisem byłby dell 7567, ale teraz wersję bez systemu będzie ci ciężko znaleźć, a ta z nim, ale bez dysku ssd jest za 3900-4050 zł. Największą zaletą są przebiegi na baterii, największym minusem słaba matryca.
  • Odpowiedz
@Pustulka: jeżeli natkniesz sie na cos fajnego w tych cenach w najbliższych dniach/ tygodniach to podrzuć, bede wdzięczny :) ten dell jest ok, ale celowałem w cos mniej agresywnego z wyglądu i bardziej mobilnego, wiem że to co wydajne i mobilne kosztuje sporo więcej, ale przeglądam tez coś używanego. Np starsze XPSy
  • Odpowiedz
wiem że to co wydajne i mobilne kosztuje sporo więcej, ale przeglądam tez coś używanego. Np starsze XPSy

@oranje:
Mógłbyś się potargować z newlinecinema, on ma Della 9560 z GTX 1050 za 4999, prze jakiś czas były po 4800 - waży 1,8kg i nie jest zbyt duży.
  • Odpowiedz
@Pustulka: chciałem kupić https://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/702-smart7-l514c-5-gtx-clevo-n850hk1-1050ti.html#section4 ale odstraszył mnie wylot z prawej strony i głośny wiatrak, są jakieś inne tańsze droższe wersje tego kadłubka z wylotem z lewej strony? A jeśli nie to jaki laptop w tej cenie z dyskiem ssd i mniej więcej tej lub nieco gorszej konfiguracji polecasz? to polecsz ? https://www.x-kom.pl/p/356381-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i5-7300hq-8gb-256-gtx1050.html?partnerid=100650924&sm12=MQ==&ts=1492284105&token=82e9a41dec58d2da54ea326d4a3c32ff rzeczywiście ma dobre głośniki?
  • Odpowiedz
rzeczywiście ma dobre głośniki?


@Prokosz: Szału nie ma najlepiej przejdź się do jakiegoś salonu z pendrivem z mp3 i poproś by ci na nim odpalili te piosenki.

A jeśli nie to jaki laptop w tej cenie z dyskiem ssd i mniej więcej tej lub nieco gorszej konfiguracji polecasz? to polecsz

Dell 7567 nie byłby zły gdybyś znalazł wersję bez systemu z ssd, oczywiście musisz zaakceptować raczej kiepskiej jakości matrycę TN,
  • Odpowiedz
Cześć, mógłbyś mi doradzić?

Szukam laptopa dla dziewczyny, jej budżet to 2,5k ale jak będzie warto to dopłaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przeznaczenie typowo biurowe, czyli wrod, excel, internet i z bardziej zaawansowanych
  • Odpowiedz
Jeżeli chodzi o w/w programy to dopiero się ich uczy i matryca nie musi być wystrzelona w kosmos ale lepiej jakby dobrze odwzorowywała barwy.


@znkk: To pewnie raczej żaden z powyższych i lepiej szukać czegoś z pełnym procesorem jak i5-6300hq, i5-7300hq, i7-6700hq, i7-7700hq. Może też wkrótce pojawią się laptopy z MX150 czyli czymś wydajniejszym i mnie prądożernym od 850m/950m.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Lenovo 700 ma i5-6300hq. Czyli najlepiej tym się zainteresować?

Długa praca na baterii nie jest bardzo istotna bo i tak głownie będzie się z niego korzystać w domu.
  • Odpowiedz
Lenovo 700 ma i5-6300hq. Czyli najlepiej tym się zainteresować?


@znkk: Możesz jeszcze poczekać na laptopy z MX150, ale trudno powiedzieć kiedy się pojawią, za ile i czy z procesorami hq, póki co są dwie 13-stki z niskonapięciowcami.
  • Odpowiedz