Wpis z mikrobloga

Polecam. Jordan Peterson o różnicy pomiędzy konserwatyzmem a liberalizmem, i dlaczego ani jedna ani druga opcja nie jest jedyną prawidłową odpowiedzią na każdą możliwą sytuację - nie wiesz która opcja będzie lepsza do zastosowania tu i teraz. Dlatego ważne jest utrzymanie dobrej dyskusji pomiędzy różnymi poglądami politycznymi. Zamykanie się w swoich poglądach, np. nieświadomie w wyniku działania algorytmów sieci społecznościowych jest złe. Dlatego też bardzo ważne jest umieć dyskutować z ludźmi o innych poglądach, bo brak "corrective feedback" jest tragiczny dla rozwoju i człowieka, stoimy wtedy w miejscu.

#polityka #socjologia #filozofia a nawet się rozpędzę i #rozwojosobisty
J.....k - Polecam. Jordan Peterson o różnicy pomiędzy konserwatyzmem a liberalizmem, ...
  • 6
@JakisTakiNick:

Dlatego ważne jest utrzymanie dobrej dyskusji pomiędzy różnymi poglądami politycznymi. Zamykanie się w swoich poglądach, np. nieświadomie w wyniku działania algorytmów sieci społecznościowych jest złe.


już za późno chyba
prości ludzie traktują swoje poglądy jak drużyny piłkarskie, mają być najlepsze i #!$%@? a reszta to lewacy i hejterzy
mamy przesrane, stare autorytety poszły się #!$%@?ć, teraz wygrywa ten kto zbierze najwięcej lajków, wykopów i tak dalej, a merytoryka leży przygnieciona
@Brzytwa_Ockhama: o co chodzi z Heglem, dlaczego jest tak krytykowany? W sensie co jest największym problemem z nim? Zawsze jak słyszę że coś jest "heglowskie" to jest to określenie pejoratywne. Da się to jakoś w skrócie opisać komuś kto jeszcze nie zna założeń jego filozofii?
@Brzytwa_Ockhama: Przypadkiem przypomniałem sobie o tym pytaniu o Hegla, co jest nie tak z tezą antytezą i syntezą etc. Podejrzewam, że go nie zauważyłeś. Mógłbyś coś tak pokrótce opisać? Nie chcę się narzucać i naciskać na odpowiedź, wiem po prostu z doświadczenia, że czasem ktoś ominie powiadomienie. Chyba, że nie chcesz odpowiadać na to pytanie, w takim razie spoko :)