Wpis z mikrobloga

@Yam1337: Thalia to Clio w sedanie. Mam clio '99 here 1.2 + LPG, wytłukłem za 3 lata 150tys km i jeździ dalej, teraz ma coś w okolicy 380kkm. Na co uważać? Na rudą. Moje Clio jest w stanie poważnego rozkładu :D Generalnie części w miarę tanie. Ostrzegali mnie przed Renault, kup VAG-a mateusz5918 mówili. Na 150kkm włożyłem w auto jakieś 3 tys złotych (nie liczę olejów i filtrów) Praktycznie każdy mechanik
@komorniq: jaki silnik? jak wyglądają ceny części? szukam sam czegoś w miarę taniego do małych dystansów w okolicy, ale w sumie spoko by było mieć kombiaka, bo pierwsze auto mam w sedanie i czasami nie da rady wrzucić czegoś większego w bagażnik.
@Yam1337 @komorniq Mam obecnie thalie w użytku i powiem tak. Auto bardzo proste, tanie i nudne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale za to rok 2001, zero rdzy, jak dla mnie wygląda dużo fajniej niż Lanos, Nubiry czy Astry w tej kasie. Z elektryki psują się duperele, u mnie była to poluzowana masa przy klaksonie czy problem z ogrzewaniem tylnej szyby. Poza tym nawet z gazem nie sprawia problemów.
@jason_bourne ja mam diesla 1.9 JTD 115km, super silnik. Co prawda krótkich dystansow to nie lubi. Najrozsadniej do tej budy 1.8 albo 1.6 wziąć + gaz. Części są bardzo łatwo dostępne, ja pracuje w sklepie z częściami i sprawdzałem sobie różne części to wszystko jest dostępne w rozsądnych cenach dla przykładu muszę sobie łożysko w tylnym kole zmienić to koszt tej przyjemności to około 130-140 zł w cenie detalicznej. Szczerze to bardzo
Czy Renault Thalia fituje na #pierwsze4kola


@Yam1337: oczywiście że fituje, wszystko co możesz kupić w świetnym stanie i jest tanie w eksploatacji (nie chodzi tutaj o spalanie bo to szczegół, wszystkie samochody będą palić 8-9l gazu na 100km w trasie i 10-12 w mieście) fituje, chodzi o to, że jak ci coś padnie(a w 15letniej furze to nie jest pytanie czy tylko kiedy) to musisz mieć hajs żeby to naprawić;
mówię
@komorniq: wszystko fajnie, ale 1.6 i 1.8 to nie są udane silniki, mi mechanik polecał Twój silnik, ale w cromie, 1L więcej pali, 2x więcej kosztuje, ale skoro części np. dwumas są takie same, a sam samochód jest lepiej wykonany, bezpieczniejszy to w dłuższym okresie i uwzględniając przewagę trasy to przy praktycznie identycznych kosztach croma bedzie lepsza