Wpis z mikrobloga

Mirki i Węgierki, mam #pytanie
Kupiłam wideorejestrator i dziś postanowiłam go przetestować. Po paru godzinach jazdy wyciągnęłam z niego kartę SD i włożyłam do laptopa. Wszystkie nagrania są w formacie AVI, ale ku mojemu zdziwieniu żaden program (AllPlayer, Divix, Winamp czy prymitywny WMP) nie chce ich odtwarzać i nie mam pojęcia dlaczego. Czy ktoś wie o co może chodzić?
#kamerasamochodowa #kiciochpyta #pytaniedoeksperta i trochę #motoryzacja #samochody #kierowcy
  • 11
@Martiks: pewnie kamera tworzy nagrania z jakimiś dziwnymi kodekami. Ja bym spróbował jeszcze odtworzyć w VLC, a jak nie, to zainstalowałbym K-Lite Codec Pack i wtedy sprawdził raz jeszcze te powyższe odtwarzacze, choćby właśnie WMP (przy instalacji K-Lite uwaga na propozycje instalacji różnych spamowych dodatków; z tego co pamiętam instalator coś takiego proponuje, trzeba ręcznie odznaczyć).

No i jeszcze jedno, odtwarzasz bezpośrednio z karty czy pliki są przeniesione na dysk?
@Martiks: Nie zaśmiecaj sobie kompa.. nie to żeby klite był zły.. spróbuj jeden film dodać na youtube.. wtedy jak będzie się normalnie dodawał będziesz wiedziała, że to problem z Twoim kompem a nie z samym plikiem.
@Martiks: a w samym rejestratorze te nagrania odtwarzały się? Może karta oferuje kiepską prędkość zapisu i nie współpracuje z kamerą, dlatego tworzą się takie niepełnosprytne nagrania, czasami tak się zdarza z rejestratorami.
@Martiks: jeśli rejestrator ma wyświetlacz, to na 99% na też tryb odtwarzania, czasem jest osobny przycisk do zmiany trybu (nagrywanie/odtwarzanie/robienie zdjęcia/ustawienia), czasami trzeba pogmerać w ustawieniach. I to byłby ostateczny sposób na sprawdzenie tego, czy te pliki są jakkolwiek możliwe do użytku. Jeśli kamera nie poradzi sobie z własnymi plikami, to pozostanie przetestowanie innej karty.
@Martiks: No to jeszcze jest szansa że czytnik kart masz zły... spróbuj przełożyć go w inny port USB, albo kartę w inny czytnik.
Jeżeli nie to spróbuj sformatować kartę.. nagraj coś i zobacz czy działa.. Ewentualnie kata jest za wolna ale wtedy po prostu obraz nie byłby płynny.
Rozumiem, że kartę z kamery wyciągałaś jak ta była wyłączona ?
No i tak jak kolega wyżej pisze.. sprawdzić czy nagrania odtwarzają się
Dziwne, ja ostatnio próbowałem odczytać filmy ze swojego rejestratora xiaomi yi i też nie czytało... Ale w sumie myślałem, że w robocie na kompie nie mam dobrego programu i olałem