Wpis z mikrobloga

Mirki jaki program jest najlepszy do zrobienia projektu domu? Chodzi mi o to żeby można było zmapować teren, albo już nawet manualnie wprowadzić elementy np. kable pod ziemią między budynkami gdzie lecą, rynny pod ziemią jak biegną, rozporządzenie nagromadzonej ziemi (gdzie ile ma być), ściany, różne rodzaje posadzek z parametrami/ fundamentów (beton/ziemia/trawa/kamienie/woda itp.). żeby w całości w 3d zaprojektować jak ma to wyglądać. dodam że jest to kilka budynków plus ziemia pomiędzy tym na oko kilka hektarów trzeba by rozplanować.
Coś takiego na zdjęciu może?
http://www.ronenbekerman.com/making-of-house-on-the-coast/

caribbean - Mirki jaki program jest najlepszy do zrobienia projektu domu? Chodzi mi o...

źródło: comment_zdFl2u091PVffBCtVuam5GhpfWqjYoW8.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@tadcad_13: No i o to chodziło! ;D Dzięki wielkie stawiam piwo, mogłem się domyślić że w rodzinie Autodesk będzie coś z tego rodzaju narzędzi ;)

Czy ty pracujesz na tym/kiedyś może projektowałeś w tym jakiś budynek? czyli ogólnie całą kanalizację rozplanować, zagospodarowanie gruntu da się zrobić w tym programie?
  • Odpowiedz
@tadcad_13: odnośnie sketchup, tzn. co, muszę w nim stworzyć wszystkie budynki a w Revicie nie muszę? O czym mówisz?

Jak oceniasz trudność w nauce obu tych programów? to idzie się samemu nauczyć czy lepiej kogoś zatrudnić do tego?
  • Odpowiedz
da się. sketchup jest programem do modelowania ogólnego. revit jest programem BIM. projektujesz w nim budynek od a do z włącznie z instalacjami,
przyłączami itd.
Tak na szybko bedzie cięzej wytłumaczyć ale jeśli nie projektujesz biurowca to o revicie zapomnij bo ten program jest zbyt mozolny do małych kubatur. ja pracuję na obu tych programach. prywatnie do architektury ( samych wizualizacji dokładniej) używam sketchupa. i własnie w sketchupie jesteś w stanie zrobić
  • Odpowiedz
@nizhiel: @goras: no dobrze - ale Archicad to jest do tego żeby sobie zrobić jak ma budynek wyglądać, czy te wszystkie inne kwestie - okablowanie, temperatury pomieszczeń, szyby wentylacyjne, kable/rynny biegnące pod ziemią/ zróżnicowanie terenu/ robienie tekstur ze zdjęć, szczególnie to ostatnie też ogarnę?

@gumis112211: jaka znowu konsola chłopie?
  • Odpowiedz
@nizhiel: @tadcad_13: @kasik913: @goras: A słuchajcie, któryś z tych programów ma możliwość obrania całego renderu w 3d? Bo nie ukrywam chciałbym to móc jak dom w simsach przybliżać oddalać, natomiast w pełnej profesjonalnej scenie ze wszystkimi elementami instalacji i przełączania warstw. Rozumiem że robi się obrót 3d w tym gorzej wyglądającym trybie podglądu, a render czyli ten super wymuskany obraz może być tylko obrazem statycznym?

edit. dobra chyba
  • Odpowiedz
@marek-kalka: W sumie poczułem odpowiedzialność zadbania o to co mi zostanie jako dom rodzinny na wsi.. W perspektywie kilku-kilkunastu lat chciałbym zrobić remont posiadłości na tip top. Chciałbym też żeby był gotowy komputerowy schemat całego dobytku, bo ile razy było tak że trzeba było coś przebudować na placu a się natrafiało na różne zakopane niespodzianki ;) Nie mamy czegoś takiego na ten moment. W przypadku ewentualnego remontu - będzie można pokazać
  • Odpowiedz