Wpis z mikrobloga

Ostatnio bez reszty pochłaniają mnie seriale odpowiadające o losach monarchów. Oglądając wciąż gdzieś za uszami rozbrzmiewa pytanie: dlaczego jeszcze nie stworzono tego typu produkcji ukazującej losy polskiego króla? Mamy przecież tak wielu godnych uwagi władców... A co za tym idzie wiele ciekawych historii do opowiedziana.
I tutaj rodzi się pytanie do was moje drogie wykopki ( ͡° ͜ʖ ͡°) : losy jakiego polskiego władcy chcielibyście zobaczyć na ekranie? Który okres w dziejach naszego pięknego nadwiślańskiego kraju najbardziej nadawał by się na ten serialowy typ przedstawienia historii? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 15
  • Odpowiedz
@Lucy666: Jasne, że mamy pełno ciekawych historii do opowiedzenia, ale kto miałby to zrobić? Nikt obcy z zagranicy się tego nie podejmie, co jest zresztą standardem od wielu lat póki polskie prawo się nie zmieni. Chciałabyś następna "Belle Epoque"? xD
  • Odpowiedz
@Lucy666: Dobry pomysł. Jakbym się zajmował produkcją seriali to bym stworzył taką superprodukcje o nazwie "Królowie" i przedstawił cale losy naszego kraju w formie fabularnej począwszy od Mieszka. Cos w stylu Vikings/Gra o Tron, kostiumowo, z rozmachem. Moim zdaniem to byłby hit
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Primusek dzięki za info :] miło będzie zobaczyć rodzimą produkcję. A poza tym Słowianie to bardzo ciekawy temat. Oby przy produkcji jak najczęściej konsultowali się z historykami i innymi ekspertami, fakty to to co cenie najbardziej w filmach i serialach historycznych. Moim zdaniem historia ludzkości jest na tyle ciekawa, że nic nie trzeba w niej zmieniać. Z tego co wiem z X wieki nie zachowało się specjalnie wiele informacji i 'konkretów
  • Odpowiedz