Wpis z mikrobloga

#barylkakrwi
73 340 - 900 = 72 440
Łącznie 3,6 l. To moje drugie oddanie w tym roku i drugie w #szczecin , za pierwszym razem w centrum krwiodawstwa na alei Wojska Polskiego spędziłem 2,5 h! Teraz krew oddawałem w Wojskowym Centrum Krwiodawstwa na ul. Piotra Skargi 8 i cała wizyta trwała pół godziny, nikogo oprócz mnie nie było, więc jak ktoś chce oszczędzić czas to polecam.
Pobierz pkacper95 - #barylkakrwi 
73 340 - 900 = 72 440
Łącznie 3,6 l. To moje drugie oddanie...
źródło: comment_kzToGn26KWMbxhAR3iPOMzOOWzHMCwSD.jpg
  • 19
@dorotka-wu z krwi i osocza produkuje się wiele leków. Sprzedaż krwi argumentuje się tym, że gdy nie zostanie wykorzystana to trzeba zapłacić za jej utylizację, a pobieranie krwi, badania itp. też generują koszty. Nie znam dokładnie tematu, ale jest trochę artykułów na ten temat, bo gdy się słyszy o sprzedawaniu honorowo oddanej krwi to jednak u wielu budzi to kontrowersje ;)
@pkacper95: Teraz będzie masakra, ludzie będą chcieli przedłużyć sobie weekend/święta. Dlatego nigdy nie oddaję w okresie przedświątecznym i przed-długo weekendowym.
@pavel999: Witam w klubie! Ja też mam ponad 15 l ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pkacper95: tylko u tych co niby honorowi, a jednak egoiści. Sprzedaż w celu wytworzenia produktów krwiopochodnych to nie jest wyłącznie nabijanie kabzy tym złym koncernom farmaceutycznym. Te leki też komuś pomagają, a nie da się ich wytworzyć w inny sposób.

Więc osoby które przestają oddawać bo im się nie podoba to, że można zrobić coś innego z ich krwi niż koncentrat krwinek/płytki/osocze... Są dziwne

No i jak to mówią, krowa która
@niemasprawy na pewno jest więcej ludzi niż w centrum krwiodawstwa wojskowym ;) Pielęgniarka z wojskowego mówiła, że oni często jeżdżą na terenowe akcje. Szukałbym informacji na stronie internetowej lub dzwonił bezpośrednio i pytał.