Wpis z mikrobloga

#wroclaw #mieszkanie #deweloperka
Koledzy i koleżanki, którzy planują zakup mieszkania!
Czy myśleliście o pomocy fachowca do odbioru deweloperskiego?
Dajmy na to przychodzi do was gość przed odbiorem, robi obmiar pomieszczeń, sprawdza okna, podłogi, ściany, no generalnie całe wykończenie i instalacje.
Na koniec dostajecie operat ze zdjęciami, opisem usterek i np. odniesieniem do obowiązującej normy.
Czy byłoby wam łatwiej potem odebrać mieszkanie? Cena brutto ok 4-5 zł/m2 mieszkania.

Mam trochę czasu po pracy, sprzęt i zaplecze. Na razie sonduje.
  • 22
@mars83: Liczenie za metr jest moim zdaniem ciekawsze. W ostatecznym rozrachunku i tak wyjdę na swoje.

Ofertę chciałbym pokierować szczególnie do ludzi kupujących mniejsze mieszkania. Mają mniej kasy, a co za tym idzie późniejsze poprawki będą bardziej bolesne.
Operat po obmiarze byłby uzupełniony o zdjęcia, za które konkurencja każe płacić.
Po poprawkach wykonawcy też mogę zrobić obmiar, podobni jak po remoncie + ew.kosztorys.
@niemieczargentyny Ale stosujesz dziwne rozumowanie - jak ktoś kupil mniejsze mieszkanie to ma mniej kasy. A nie pomyślałeś że po prostu takie jest mu potrzebne? Albo na odwrót jak ktoś kupił większe, to wydal więcej i ma mniej siana? Liczenie od metra jest ryzykowne moim zdaniem.
@Iudex: Na razie spotkałem się z myśleniem, ze kupujemy największe na jakie nas stać. Może masz racje.
Tak jak pisałem wcześniej, rozglądam sie na rynku. Może się za pół roku okazać, że nie mam na to czasu, bo nowa budowa, itp.
@niemieczargentyny: Zdecydowanie dobry pomysł, sama z pewnością będę kogoś takiego potrzebowała przy odbiorze. Bardzo fajna usługa, bo za niską cenę można się uchronić przed późniejszymi grubymi kosztami.
@ppawel: Zdradzisz jaki deweloper? Może być w PW
@niemieczargentyny: odbiór mieszkania od dewelopera tylko przy pomocy fachowca, który ma sprzęt i wiedzę.
Sam tak zrobiłem i zrobiłbym w przyszłości.
Co do cen we Wrocławiu: 250zł za mieszkanie 50m kw + komóra lokatorska + miejsce postojowe, z wykazaniem uwag i usterek. Jeżeli jest potrzebny szczegółowy raport (np poważne usterki dyskwalifikujące mieszkanie do odbioru) ze zdjęciami, rzutem i lokalizacją usterek, powołaniem się na normy - 350zł.

Ja na szczęście nie musiałem