Wpis z mikrobloga

Darmowy weekend zakończy się dzisiaj o godzinie 21:00 czasu polskiego. Jednak dopóki nie wyłączycie gry to będziecie mogli grać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kilka wybranych recenzji ze steam'a:

Bardzo przyjemna taktyczna gra, warto grać ze znajomymi lub wejść na polski serwer! Multum akcji, taktyki i przede wszystkim zabawy!

Bardzo przyjemna gra, jeżeli komuś brakuje akcji w Arma 3 a oczekuje jednak większego realizmu niż w bf, cod itp to jest w domu. Polecam serwery http://naszsquad.pl/ , naprawdę spoko ekipa z cierpliwością dla świeżaków.


1. Zainstalowałem

2. Zagrałem

3. Odinstalowałem

4. Zainstalowałem ponownie

5. Gram nadal

Krok 3 był konsekwencją nieogarnięcia i wiecznego bluzgania w stronę monitora.... :D

Gra jest świetna, grając z drużyną można naprawde poczuć ten klimat. Jeden błąd i cię nie ma.

Śmiało polecam grę aczkolwiek pamiętajmy, że to alfa :-D (jeżeli w alfie jest tak super to nie chcę wiedzieć jak będzie dopracowana po wydaniu ;-) )


Przegrałem w squada już 270h i mogę co nieco o nim powiedzieć. Zacząłem grać od listopadowego free weekendu w 2016 roku - była to ósma wersja alfy (0.8).

Zalety:

-świetne udźwiękowienie. Pod tym względem rywalizować będzie mógł jedynie Escape from Tarkov. Póki co najlepsza gra pod tym względem w jaką kiedykolwiek grałem. Na pewno deklasuje Armę, BFy (w którym dźwięki broni nie są najgorsze), CoDy, RO - wszystko w co grałem do tej pory. Dźwięki uruchomianych silników - bajka. Mimo, że w grze znajduje się 9 różnych platform pojazdów to wyczulone już ucho bez problemu radzi sobie z ich rozpoznawaniem. Twórcy zadbali o takie detale jak dźwięk przelatujących granatów i pocisków do RPG-V7, płonących pojazdów. Tego jest naprawdę dużo i nie sposób wszystkiego wymienić.

-Grafika - całkiem ok. Co jakiś czas jest aktualizowana razem z Unreal Engine, więc zalicza stały progres, Modele broni i żołnierzy są świetne, wyjątkiem jest frakcja "powstańców" (talibów) - mam nadzieję, że zamienią ich modele tak, jak było to w przypadku US Army. Otoczenie i detale również cieszą oko. Nie ten poziom co dźwięki, ale jest dobrze.

-Mapy. Gra mi się na nich dobrze. O jakości projektów nie umiem powiedzieć zbyt dużo - nie nam się. Są duże nawet po kilka kilometrów kwadratowych i urozmaicone. Same mapy również co jakiś czas zaliczają aktualizacje.

-Pojazdy. Jest ich póki co niewiele. Każda platforma ma swój osobny dźwięk pracy silnika co przydaje się w grze i na pewno wpływa na imersję. Ładnie wyglądają i świetnie się je prowadzi po ulepszeniu ich fizyki (przed V9 była to katorga). Jeździ się nimi na pewno dużo bardziej ostrożnie ze świadomością, że łatwo można je zablokować o murek czy wywrócić o 180*. Dźwięk tych uzbrojonych - cóż. Pisałem o tym i chyba wiadomo co o nich myślę. Dźwięk 30mm <3. Baza pojazdów stale się powiększa.

-Wbudowany voicechat. Bardzo miła rzecz, wbudowany filtr krótkofalówki. Ten feature jest jedną z podstaw squada jakby nie patrzeć.

-System strzelania - w strzelance wypadałoby, aby takowy był przynajmniej dobry. I tu jest absolutnie niesamowity. Dźwięki broni + odrzut + widok czerwonej mgiełki po oddaniu strzału ze 100+ metrów = mega satysfakcja.

- system poruszania się - nie jest zły. Bez problemu można się poruszać po mapie, błędy związane z tym aspektem rzadko się zdarzają. Z trzeciej osoby wygląda to trochę pokracznie, ale animacje to z pewnością zrewolucjonizują.

Wady

Tutaj nie będę konkretnie wymieniać. Wady jak to w Early Accesie - bugi, niestabilne serwery. Mi najbardziej puki co dokuczają obiekty wystające minimalnie poza tekstury. Póki co wywaliło mnie raz.

Grę jak najbardziej polecam. Stawia ona na realizm, ale tam, gdzie utrudniałby rozgrywkę Dewowie pozwolili sobie na troszkę kreatywności. Mimo, że jest to prawie symulator, to czasami gra jest bardzo dynamiczna. Uwzględniając fakt, że jest to alfa, będzie to jeden z najlepszych FPSów kiedykolwiek.

Genialny klimat gry , lepszy niż na coop w armie pikna grafika , ogarnięci ludzie . Gra 11/9


#squadgame #gry #steam #recenzja
Pobierz A.....l - Darmowy weekend zakończy się dzisiaj o godzinie 21:00 czasu polskiego. Jedn...
źródło: comment_TN6DuJHvLqjB7BmnLnR1QPNgqOeIapNx.jpg
  • 19
@tukidydes: Nie ma różnicy na jakim serwerze grasz (no chyba, że francuski). Najważniejsze, by mieć doświadczonego dowódcę.
Jak nie grałeś na polskim do zapraszam. Staraj się dołączyć do ludzi reprezentujących klany jak RangersPL czy |HSR|.
@Mazowia: No to musisz sprawdzić. Przy dobrym kompie możesz mieć nawet >100fps na pełnym serwerze.
Pamiętaj, by po każdej nawet najmniejszej aktualizacji usunąć pliki lokalne gry. Masz taki przycisk w opcjach gry pod nazwą "Delete Local App Data Cache". Taki zabieg usuwa większość problemów z grą