Wpis z mikrobloga

TL;DR


Wiosna pełną gębą, czas wsiąść na rower, ale w zwykłych pinglach na nosie się jeździ beznadziejnie (kto ma, ten wie). Więc wymyśliłem, że skoro XXI wiek, to może technologia poszła naprzód i można kupić okulary do roweru z wbudowaną korekcją (czyli, że ta wygięta przyciemniana soczewka od razu będzie z minusem). Niestety, okazało się, że w Polsce jak w lesie... Do wyboru są okulary sportowe i zamontowana w nich wkładka na soczewki korekcyjne (gówno widać po bokach, bo soczewki są małe, a resztę pola widzenia zajmuje ta wkładka - że nie wspomnę co by się stało w przypadku wypadku), druga opcja - szkła kontaktowe (no bardzo bym chciał, ale niestety nie mogę), trzecia opcja - naklejenie soczewek korekcyjnych na te sportowe (tu z kolei nie wiem, czy nie wyjdzie jakaś kosmiczna cena).
Stąd pytanie do mirków - okularników - jak radzicie sobie z okularami na rowerze? Może jest jakiś czwarty rodzaj szkieł, o których nie wiem?

#rower #pytanie #okulista #soczewki
  • 8
@JohnLenin: Soczewki do roweru to super sprawa, ale jesli nie mozesz, to idz do optyka, wybierz sobie najbardziej sportowe opraki jakie maja i zamontuj do nich przyciemniane szkla z korekcja - najlepiej fotochromy, jak sie nie wstydzisz to brazowe, albo od razu brazowe. Barwy sa ostrzejsze, efekt jest podobny do zoltych okularow dla kierowcow, tylko ze z przyciemnieniem. Mam takie od lat do auta i sa spoko.
@TheMan: Byłem w Vision Express w moim mieście no i babka twierdziła, że nic takiego nie mają...

@r3pr3z3nt: Też pytałem optyka o montaż soczewek w sportowej oprawce i powiedzieli mi, że owszem, można troszkę wygiąć szkła korekcyjne, ale przy mojej wadzie (-3) będą one bardzo grube i mogą być przez to niewygodne.