Wpis z mikrobloga

@bluehawaii91: Ciekaw jestem, jak trzymasz tego Beryla. Bo wywaliłem z niego dobrze ponad tysiąc pestek strzelając z lewej ręki i nigdy żadna łuska się ode mnie nie odbiła.
@camillo1128: Dominujące oko ma znaczenie tylko w przypadku strzelania obuocznego ze stałych przyrządów celowniczych.
Dominująca ręka ma większe znaczenie, bo większość ludzi potrzebuje czasu, żeby nauczyć się strzelać 'na opak'.
@vegaushp: Dlatego producent dorzuca zamek dla leworęcznych (:
  • Odpowiedz
@MrW_95: Ja jestem praworęczny i mam prawe oko dominujące. Ale z racji tego, że mam na nim lekką wadę (-0,5) nauczyłem się strzelać również z lewej ręki i lewego oka. Teraz jestem w zasadzie oburęczny, jeśli chodzi o strzelanie z broni długiej.
Jeśli chcesz się nauczyć strzelać bez zamykania jednego oka ze stałych przyrządów celowniczych (przy kolimatorze to nie zrobi różnicy), musisz strzelać z prawego oka.
Lepiej nauczyć się obuocznie, aczkolwiek
  • Odpowiedz
@Francisco_dAnconia: musze instruktora podpytac, na razie strzelalem z akms i z jakiegos prototypu m4, nie pamietam nazwy i przymykalem prawe oko celujac z lewej reki i patrzylem sie w muszke tzn zeby zgrala sie z szczerbinka.

poprobuje nastepnym razem prawa reka, dlugo zajmuje nauka opanowania przeciwnej reki?
  • Odpowiedz