Wpis z mikrobloga

#heheszki #uber #wroclaw

Zamówiłem Ubera, miała być granatowa Skoda Octavia. Czekam, dostaje powiadomienie, że kierowca jest na miejscu. Patrzę, stoi na boku skrajnego pasa, daleko od skrzyżowania. Biegnę do auta, wskakuję, witam się.
Koleś na mnie patrzy i pyta o co chodzi.
Ja taka konsternacja, i mówię, no, że granatowa Skoda Octavia, Uber, czekam na pana.
Facet zdziwiony - ale ja nie jestem Uber

:D :D :D :D
Takiej przygody jeszcze nie odwaliłem :D
  • 30
Mało kto zamyka auto od wewnątrz


@Nie_chcem_ale_muszem: przecież chyba każdy w miarę współczesny (tak z tego tysiąclecia) samochód sam zamyka drzwi po osiągnięciu tych 20kmh czy pierwszym naciśnięciu hamulca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może ktoś wysiadł wczesniej a gość cały czas stał więc drzwi się nie zamknęły od zewnątrz.
@Nie_chcem_ale_muszem: Focus to C, w takim razie bardzo dziwne, 2007 rok, przyzwoity segment i brak takiego czegoś z automatu? Kiedyś nawet zastanawiałem się czy to nie jak z sygnalizacją zapiętych pasów - daje gwiazdkę w NCAP więc dorzucają to do każdego samochodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xetrov: O, to to mam i mnie #!$%@? :) Ale próbowałem włączyć sobie to automatycznie zamykanie i nie działa. Nie umiem tego włączyć, więc samemu się domykam. Jak nie zapomnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FELIX90: nie każde auto zamyka automatycznie drzwi, w zasadzie tylko te chociażby nieco nowsze to robią (uberowa octavia prawie na sto pro nie)

@xetrov: auto z 2007 jest stare, nic dziwnego że nie ma niektórych funkcji. Z resztą automatyczne zamykanie chyba zależy od marki (ja mam w huindaju, ale nie mogę wyłączyć z ustawień. Wkurza mnie to strasznie. Chociaż pewnie gdybym miał dzieci albo żył w Łodzi to bym uwielbiał
@zaqwsxdsa: skoro nawet Vectra B z 1998 roku to miała to raczej nie jest to jakiś nowy wynalazek dostępny tylko w lepszych modelach, wszystkie samochody którymi potem jeździłem to miały i nie mówię tylko o moich francuzach bo tam to norma że są dobrze wyposażone i mają takie pierdoły, ale nawet niemce to posiadały. Może tak trafiałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xetrov: autami poniżej 2010 jeździłem pojedyczymi i nigdy nie trafiłem na tę funkcję. Nowymi coś tam jeżdżę różnymi i czasem zamyka, a czasem nie, ale autentycznie nie zwróciłem uwagi na jakąkolwiek zależność. Myślałem, że może istnieje od wieku, ale najwidoczniej nie :)

Może być, że zależy od marki i ustawienia w komputerze. Nie będę się wykłócał :)