Wpis z mikrobloga

#stolarstwo #narzedzia #elektronika mam kilkuletnia wkretarke z biedronki. 0 bicia, moc miała wystarczającą. ogólnie byłem zadowolony, niestety 1 akumulator kompletnie martwy ( padła 1 cela) na drugiej brakuje mocy i szybko pada. Inwestować w nowe cele (2x5x18650) czy w nowy marketowy sprzęt ~300 pln (używana okazjonalnie, akurat przedemna kilka korpusow do skręcenia więc przydałaby sie naprawa/wymiana). Przy naprawie boję się że elektronika szybko ubije nowe cele
  • 12
@niepoprawny30: jeśli pdły to najprawdopodobniej akumulatory w technologii Ni-Cd,nawet jak wymienisz ogniwa to i tak padną tym szybciej im rzadziej używasz(nawet markowe baterie padają jak ich rzadko używasz)Lepiej zainwestuj w nowy sprzęt z bateriami litowymi które więcej czasu poleżą bez ładowania...
No i nie zapomnij o wymianie ładowarki jeśli to zrobisz.


@piop: z tym jest problem i źródło moich wątpliwości, tzn ładowarka daje stale napięcie (~21v) do baterii gdzie siedzi elektronika, mogę co prawda dać inne źródło napięcia, ale nadal elektronika w baterii będzie odpowiedzialna za ładowanie (bez balansowania)

Do jakich prac potrzebujesz sprzet?


@PIGMALION: okazyjnie powiercenie w drewnie / metalu w garażu / na działce.
Obecnie np. wymieniam kuchnie (
niepoprawny30 - > No i nie zapomnij o wymianie ładowarki jeśli to zrobisz.

@piop: ...

źródło: comment_Q185I0Vnn8n3JXMtPqCuTKV5F0C1ONyG.jpg

Pobierz
@niepoprawny30: tak z biedry. zobacz, czy masz na 100% i zadzwoń. Potrzebuje trochę części. Moja upadła i umiera. Aku mam dobre, to szkoda wyrzucić. tel.791 730 840...nawet jak nie masz, to tez daj znać, to nie bede czekał i coś kupię. Pilna sprawa.