Wpis z mikrobloga

@MtEverest: @kodkreskowy: Trochę swoich programów do operacji na plikach .txt, .pdf, .doc, automatyzacja pacy na plikach którą czasem muszę robić, do tego chciałbym się pobawić w przyszłości na raspberry/arduino, i postawić jakiśswój serwer na linxie.

zastanawiałem się nad c++, albo c, bądź c#, albo pythonem, który z tych to najlepszy kierunek? Wiem, że jeden nie wystarczy, ale od czegoś trzeba zacząć, więc co radzicie na początek?
@qwedsa: 1) język na poczatku ma nie przeszkadzać http://kaczus.ppa.pl/art/poczatkujacyprogramista,23.html
2) c++ to trudny język, więc na poczatek nie każdemu polecam (choć są wyjatki), większość raczej się zniechęci, ale jak juz się zecydujesz, to najlepsza na rynku polskim książka do nauki tego języka obecnie to moim zdaniem Programowanie. Teoria i praktyka z wykorzystaniem C++. Wydanie II poprawione Uczy programowania na przykładzie w miarę aktualnego C++.
@qwedsa: Bierz pythona, łatwy i daje dużo możliwości. W C bym nie szedł na twoim miejscu jeżeli nie planujesz programować systemów wbudowanych, C++ bez kogoś kto cię będzie uczył to strata czasu. O C# się nie wypowiem bo nigdy z tym nie pracowałem, ale Java nie jest złym pomysłem ze względu na potężne internetowe wsparcie.