Wpis z mikrobloga

@SanFable: No widzisz, a ja na przykład lubię ABS.
@Paatryk93: Wolfix spoko, ale np. na DevilDesign się przejechałem. Czarny ABS+ śmierdzi przy druku zdecydowanie bardziej niż Wolfix.
@nouc23: Ostatnio na allegro kupiłem 2kg czarnego ABS bez opisanej konkretnej marki. Coś koło 80zł za rolkę zapłaciłem i jest bardzo zacny (wolę go od Wolfixa a tym badziej od DevilDesign).
@caffe: też kiedyś coś takiego kupiłem tylko pla i jedna rolka była super ale druga wyrzuciłem bo w połowie przestała trzymać wymiar i to na tyle że filament nie przechodził przez ekstruder...
@nouc23: Jak nie chcesz smrodu, to drukuj po prostu z PLA albo PET-G. Wiadomo trochę pachnie, ale nie przeszkadza, nie jest to uciążliwe. Nie wiadomo jak te opary wpływają na zdrowie, więc warto często wietrzyć ( np po wydruku), albo najlepiej nie przebywać w tym samym pomieszczeniu, ale wiadomo rożnie to bywa i nie zawsze jest możliwość.

@pawel_niki: Lepiej kupować znanych producentów, wtedy w takich sytuacjach zazwyczaj producent wymienia taki
@djbuh Tak. To ten. Nie mam dużego doświadczenia, ale wolę go od devildesign Eco. Porównywalny do wolfixa ale mam wrażenie że ma znacznie mniej intensywny zapach przy druku.