Wpis z mikrobloga

#budownictwo #pracbaza
Co to są sokoliki na balkonie, czy ciężko się to układa/przykleja i ile m2 można nakleić w godzinę?
Dostałem robotę o której nie mam żadnego pojęcia, ale mają mnie niby przyuczyć....
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@flager: kurde... to jeszcze trzeba będzie uważać, żeby prosto przykleić XD

Czyli smaruje scianę klejem do płytek, przykładam cokół i podkładam pod niego krzyżyki i na łączeniach
  • Odpowiedz
@Dzonzi: Pojęcia nie mam, co prawda siedzę w budowlance, ale wykończeniówka nie jest moją specjalizacją.
Niestety układanie cokołu jest mniej opłacalne niż przeciętnych płytek na podłodze, bo na jedną sztukę przypada podobna ilość pracy (nałożenie kleju, ułożenie płytki, wyrównanie, ułożenia krzyżaków), ale są to mniejsze elementy.
Ułożenie metra kwadratowego jest dosyć upierdliwe i długotrwałe. kokosów na tym nie zrobisz. Dla pomieszczenia 4x3m i grubości cokoliku 0,15m wyjdzie raptem 2,1m2, więc
  • Odpowiedz
@languser: Przecież napisał, że go przyuczą.
Nie rób z układania cokołu wielkiej filozofii, to jest dosyć proste, jedyne czego trzeba to odrobina dokładności.
  • Odpowiedz
@flager: @languser: @AlvarroLB: byłem dziś, ale były problemy bo kierownik musiał pojechać na inną budowę, prawie do 11 siedziałem na dupie, później się okazało, że wezmą mnie dziś na godzinówkę i pomogę sprzątać, a od jutro będę układał.
Na tej budowie prawie sami ukraińcy i to jeszcze tacy co nic po polsku nie mówią wtf
#ukraina #wroclaw
  • Odpowiedz