Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki!

Skończyłem studia inżynierskie na kierunku Mechanika i budowa maszyn na uczelni nie należącej do "topowych" .
Zastanawiam się co by było lepsze dla mojej późniejszej kariery?
a) kontynuacja magisterki na tej samej uczelni + wyjazd na Erasmusa do Niemiec,
b) praca + magisterka zaocznie we Wrocławiu.

Jak to później wygląda, zwraca ktoś uwagę na skończoną uczelnię (np. przy rekrutacji do jakiegoś korpo bądź też normalnej firmy)? Czy lepszym wpisem w CV jest Erasmus w Niemczech?

Co możecie powiedzieć na ten temat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#studbaza #pwr #inzynieria #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: NowyJa
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania
Zacznij jak najszybciej karierę zawodową. Dokończ naukę zaocznie. Dużo więcej się nauczysz w pracy. Nauka także będzie łatwiejsza gdy będziesz miał na teorie spojrzenie z innej perspektywy, dodatkowo będziesz mógł na bieżąco wykorzystać to co się nauczyłeś w pracy lub odwrotnie - praca ułatwi naukę np. będziesz mógł pisać pracę magisterską w oparciu o coś z czym masz do czynienia w pracy. To dużo łatwiejsze i przyjemniejsze niż pisanie o czymś
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ma jednego przepisu na to co robić. Rozumiem skończyłeś MBM na pwr. Pewnie na W10 ( ͡º ͜ʖ͡º) - no to tak jak ja. Ja poszedłem normalnie na magisterkę, tylko poza studiami robiłem sporo dodatkowych rzeczy, głównie w kołach naukowych. Nie narzekam na swoją pracę, ani na zarobki.
OP: @velaskez skończyłem inżyniera na innej uczelni, zastanawiam się nad magisterką na pwr

@Xyres_94 erasmus w Niemczech to nie erasmus w Hiszpanii ( ͡º ͜ʖ͡º) głównie chodziłoby mi o podszlifowanie niemieckiego.

Jak ogólnie większe firmy patrzą na skończone uczelnie?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop

OP: @Xyres_94 na erasmusie w Niemczech zajęcia są normalnie ze zwykłymi studentami ;)

Jeszcze jakieś opinie, rady od osób które są już przepracowały kilka lat i mogą się wypowiedzieć na ten temat?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop