Wpis z mikrobloga

dodam ze niejednokrotnie w przeszlości wypłacałem kwoty 1-2 k bezpośrednio z buków na konto i bez problemów, no ale są to mniejsze kwoty. Mimo wszystko dziwię się że tak dużo osób poleca jednak dla bezpieczeństwa założyć kartę skrill, opłaty za nią i wypłaty tych 10 k sa w granicach 230 zł.
@Joma: kazdy cos tam wyplacal i luz. czasy inne nastały. Póki wszystko ok, to ok, a jak ktos przypadkiem sie kontem zainteresuje bo nie wiem, dostaniesz darowizne od rodzica, brata, cokolwiek, to może zapytac :) i będziesz se pluł w brode ze Ci sie dupy ruszyc nie chcialo.
@Joma każdy przelew powyżej X kwoty jest sprawdzany np w WBK jest to od kwoty 8 tys, nie wiem jak w innych , jedni mają od 6 tys inni od 12 tys. Bez wzgledu kto, przez co i do kogo wpłaca.
@Joma

Nie mam pojęcia. Praktycznie każdy bank posiada specjalne oprogramowania sledzace za pomocą algorytmów przelewy (kwoty, skąd i dokąd, częstotliwość itd) , także jeśli na koncie było ileś czasu "bieda" i nagle duże wpływy może zostać to zauważone. Generalnie nie ma co panikować, aczkolwiek są sytuacje, gdzie banki kapują na klientów do Urzędu Skarbowego, czy Celnego zresztą taki mają obowiązek przy "podejrzanych" transakcjach. Wtedy będziesz musiał wytłumaczyć się z "legalności" źródła bądź