Wpis z mikrobloga

Gen. Skrzypczak: Powoli stajemy się armią-muzeum.

Zadaję sobie pytanie, z czego wynika wiedza pana ministra - powiedział gen. Waldemar Skrzypczak. Odniósł się do słów wiceministra Bartosza Kownackiego, który twierdzi, że z punktu widzenia operacyjnego śmigłowce mają dla polskich sił zbrojnych "dziesięciorzędne" znaczenie.

http://www.wykop.pl/link/3669697/gen-skrzypczak-powoli-stajemy-sie-armia-muzeum/

#polska #wojsko #wojskopolskie #polityka #neuropa #dobrazmiana #bekazpisu
Zdejm_Kapelusz - Gen. Skrzypczak: Powoli stajemy się armią-muzeum.

Zadaję sobie py...

źródło: comment_e4PKOAME8jxOw2LpGNvZLbm0V158Om9H.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@erbo: A wiec mowisz ze w ogole sprzetu nie powinnismy miec? Czolgi tez taniej rozwalic niz wyprodukowac, czlowieka taniej w sumie zabic nic wytrenowac. Po co nam wojsko?
  • Odpowiedz
@Zdejm_Kapelusz: ten jegomość twierdzi, że robimy skansen wydając kasę na zbędne fregaty. Tak się składa, że już jakiś czas krążą informacje, jakoby Australijczycy chcieli sprzedać fregaty za symbolicznego dolca, jedynie za uzbrojenie musielibyśmy zapłacić, co jest wg mnie najlepszym możliwym rozwiązaniem. Te fregaty są po gruntownym remoncie silnie uzbrojone w mocną opl. tak jak nie będą uzbrojone mieczniki i czaple, które projektujemy i powstałyby za 10 lat najwcześniej. W jakim
  • Odpowiedz
Czolgi tez taniej rozwalic niz wyprodukowac


@Haqim: No błagam, czołg jest znacznie tańszy od śmigłowca i znacznie trudniej go zniszczyć.
Debilne porównanie.

A wartość samolotu w kontekście uszkodzeń które może poczynić to też niewielka część ich wartości. I
  • Odpowiedz
I jeszcze jedno pytanie, to jest generał?


@desthoff: To jest obecnie polityk. Co do śmigłowców. Rosjanie wysłali do Syrii Mi-35 i bilans ich walk tam jest beznadziejny. Dotąd stracili ich bodajże sześć a w sieci pełno jest filmików jak rebelianci zwykłymi technicalami z 14 mm lub 23 mm przepędzają je bez problemu znad swojej strefy operacyjnej.
Obecnie śmigłowce nadają się tylko jako powietrzne taksówki poza linią frontu. Do tego Mi-8
  • Odpowiedz
@LooZ: Pokaż mi "ekspercie" współczesny konflikt symetryczny z państwami o potencjale co najmniej równym Polsce, gdzie śmigłowce miały jakiekolwiek znaczenie albo chociaż przetrwały.
  • Odpowiedz
@Thorkill:

Obecnie śmigłowce nadają się tylko jako powietrzne taksówki poza linią frontu.


Mylisz się. Nie masz pojęcia o nowoczesnych śmigłowcach uderzeniowych z potężną optoelektroniką, radarem milimetrowym, nowoczesnym systemem samoobrony i działających razem ze stadem bezpilotowców. One nie musza latać z dala od linii frontu (o typowej linii frontu i tak raczej nie
  • Odpowiedz
Mylisz się


@ocishy: No popatrz na mój wpis wyżej. Francuzi doszli do skrajni odmiennych wniosków od pomysłów MON za czasów Siemoniaka i stawiają na tanie, lekkie śmigłowce, podobne do naszych pogardzanych Głuszczów. Taka ciekawostka.
  • Odpowiedz
  • 0
@ocishy Nie dyskutuj z pisowskimi trollami, które nie maja zielonego pojecia o temacie, ale bronią debilnych decyzji bo taka robota. Szkoda zachodu.
  • Odpowiedz
A o (C)SAR/ZOP też zapomniałeś?


@ocishy: No ale przecież przetarg na nie akurat trwa i nikt nie neguje potrzeby ich posiadania.
Natomiast wczoraj neuropki (czyli młodzieżówka PO na wykopie) atakowała MON ze mało tych śmigłowców zamawiamy. Miało być 50 a jest tylko 12+4. To był ich główny zarzut.
Skrzypczak w tym artykule pod którym dyskutujemy, te mówi o pilnej potrzebie posiadania nowych śmigłowców transportowych
  • Odpowiedz
Nie dyskutuj z pisowskimi trollami, które nie maja zielonego pojecia o temacie, ale bronią debilnych decyzji bo taka robota.


@hotas: Zielony trollu. To ty tutaj masz konto od 6 dni.
A ja zakup śmigłowców dla wojska wyśmiewam tutaj od 8 lat, obojętnie kto by rządził.
  • Odpowiedz
A ja zakup śmigłowców dla wojska wyśmiewam tutaj od 8 lat, obojętnie kto by rządził.


@erbo: a ja od 8 lat i 7 miesięcy wyśmiewam twoją obecność na tym portalu. I nikt cię nie wołał, nie #!$%@? się jak dorośli rozmawiają.
  • Odpowiedz
@Thorkill:

Francuzi doszli do skrajni odmiennych wniosków i stawiają na tanie lekkie śmigłowce podobne do naszych pogardzanych Głuszczów.


a chociaż przeczytałeś ze zrozumieniem to co zalinkowałeś?
  • Odpowiedz
Natomiast wczoraj neuropki (czyli młodzieżówka PO na wykopie) atakowała MON ze mało tych śmigłowców zamawiamy. Miało być 50 a jest tylko 12+4. To był ich główny zarzut.

Skrzypczak w tym artykule pod którym dyskutujemy, te mówi o pilnej potrzebie posiadania nowych śmigłowców transportowych


@Thorkill: Ja dyskutuję z Tobą, nie ze Skrzypczakiem. To Ty sprowadziłeś śmigła do taksówek - tak, do takich zadań H160 są idealne. (Choć nie twierdzę że tylko
  • Odpowiedz