Wpis z mikrobloga

@zortabla_rt: No i po co uciekasz w skrajności? Zarabiałeś mieszkając u rodziców więc nie ponosiłeś pełnych kosztów utrzymania siebie. Nie żyjesz aby pracować i brać po 3 fuchy, ale pracujesz by żyć i mieć kiedy wydawać pieniądze, lub odkładać je.
  • Odpowiedz
  • 0
@PanBeton powodzenia mirku. A tak ogolnie zwykla koszula robi robote. Z doswiadczenia wiem ze im kandydat bardziej odpicowany tym mniejsza wiedza. Chyba niektorzy chca garniakami nadrabiac braki
  • Odpowiedz
  • 11
Trochę za dużo tego się porobiło, wiec wszystkim na wszystko nie odpowiem.
tl;dr



Ogółem chyba mi dobrze poszło, trochę #!$%@?łem przy pytaniu "czemu chce Pan dla nas pracować", bo niewiele wiedziałem o produkcie xD Pytania o Ruby i Rails przeszły bez większych problemów, wyłożyłem się mocno na SQL (w CV wpisałem, że podstawy), a pytali o transakcje, jak działa indeksowanie od strony technicznej (nie po co tylko jak to baza robi) albo jakbym zoptymalizował przeszukiwanie bazy książek (fraz w tekście), przy czym ja potrafiłem tylko sklecić proste zapytania. Znajomość HTTP, jak działają ciastka, sesje, jakbym ogarnął logowanie do strony. Testy. Jakieś proste algorytmy. Rozmowa przebiegła bardzo profesjonalnie i nawet jak się nie dostanę to i tak to bardzo cenne doświadczenie. Nie było mowy o zarobkach.
  • Odpowiedz
@nicniezgrublem: chodzi mi o to, że autor komentarza nie widzi problemu ze znalezieniem pracy. Tutaj przyznaje mu rację. Problem pojawia się gdy potrzebujemy sami się utrzymać. Wtedy znalezienie pracy, która pozwoli nam na utrzymanie mieszkania (w moim mieście około 1k zł z opłatami) jest trudniejsze, bo nie możemy sobie pozwolić na pracę za 1600 złotych.
  • Odpowiedz
@e_mati: haha :D ale dla mnie społeczność IT to co raz większy rak. Przychodzą ludzie z różnych branż, różne charaktery, bo z IT jest hajs i #!$%@?. Coraz więcej zazdrości, zawiści w tych ludziach.

Widzę to po ludziach z moich studiów. Jest tylko parę osób, z którymi da się porozmawiać, reszta #!$%@? tylko liczy kto odpadnie w następnym semestrze i kto #!$%@?ł kolokwium.
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?ę, wykopki to potrafią podbudować. Gość ma marynarę, wygląda ok, nie wiem o co wam chodzi.

@PanBeton powodzenia mirku, tylko nie nastawiaj się, że na 100% dostaniesz tą robotę, bo sama umówiona rozmowa to dopiero 1. połowa meczu.
  • Odpowiedz