Wpis z mikrobloga

Mircy od #yerbamate mam takie pytanie. Niedawno zacząłem, ale szybko się wkręciłem i posiorbuję regularnie od jakiegoś czasu Cruz de Maltę. Mam jednak mały problem z bombillą. Bez bicia przyznaję, że poszedłem raczej w budżetową opcję, ale wydaje mi się, że filtrować powinna jakoś w miarę, a tymczasem przedostaje mi się całkiem sporo. Wydaje mi się, że wszystko robię, że tak to ujmę, zgodnie ze sztuką. Nie merdam bombillą, na początku czekam aż zioło nasiąknie. Filtr sprężynkowy. Jesteście w stanie mi coś poradzić?
  • 5
  • Odpowiedz
@blask_jutrzenki: Sprężynkowe średnio filtrują, najlepsze moim zdaniem są łyżeczkowe, naprawdę mało przepuszczają, ale wiem, że niektórzy polecają bombille z potrójną filtracją, których niestety nie testowałem, więc nie powiem, czy dużo lepsze od łyżeczkowych. W każdym razie ja mam łyżeczkową z zestawu Cejrowskiego i sprawuje się naprawdę nieźle :)
  • Odpowiedz
@bananznutella @devii @Raffael: Dzięki bardzo za pomoc panowie. W takim razie czeka mnie chyba zmiana bombilli. CdM bardzo mi podeszła i nie widzę potrzeby zmiany na inną, zwłaszcza, że mam jej jeszcze dosyć sporo. Chociaż w sumie jak się skończy to też raczej ją będą dokupował, więc jak zmiana to chyba definitywnie bombilla. Jeszcze raz dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz