Wpis z mikrobloga

@Andreth: Akurat to Lichocka mówiła o emerytowanych wojskowych. Jest bowiem taka dzielnica w Legionowie (Piaski), w której 90 proc. mieszkańców to właśnie emerytowani oficerowie LWP.
Tak się składa że w dawnych czasach studenckich byłem na imprezie w jednym z takich domów u syna byłego wojskowego.
skoro unijczycy i cała międzynarodówka nazywa nielegalnych imigrantów "uchodźcami"


@O5KAR: Uchodźcami nazywa uchodźców. (Tak, z Afganistanu też sa uchodźcy). Imigrantów nazywa imigrantami. Polska nie 'przyjęła' 90 tys uchodźców z Czeczenii, tylko 'wpuściła'. Znacząca różnica. (Prawie wszyscy wyjechali na Zachód).
@Andreth: Nie zauważyłem żeby Niemcy graniczyli z Afganistanem albo żeby ktoś zweryfikował ponad milion kryminalistów nielegalnie szturmujących granice kilku krajów po drodze. Polska natomiast graniczy zarówno z Rosją, której częścią jest Czeczenia, jak i z Ukrainą.

Znacząca różnica...

Tak zwany status uchodźcy (przyznawany przez Urząd ds Uchodźców i Cudzoziemców ) uprawniający m.in do podjęcia pracy oraz zasiłku socjalnego otrzymuje jedynie około 3% przyjeżdżąjacych. Pozostali maja prawo pozostać w Polsce w ramach
Nie zauważyłem żeby Niemcy graniczyli z Afganistanem


@O5KAR: Nie ma to najmniejszego znaczenia.

żeby ktoś zweryfikował ponad milion kryminalistów nielegalnie szturmujących granice kilku krajów po drodze


A obcych ludzi wyzywasz od kryminalistów, bo? Bo uciekają przed piekłem w swoim kraju? Zainteresuj się, co się dzieje w Afganistanie. Wstyd i hańba, żeby Polak coś takiego pisał. Polacy uciekali (też nielegalnie, niuniuś) na Zachód, kiedy za PRL był raj w porównaniu z dzisiejszym
Cudzoziemcy nie mogą uzyskać ochrony w postaci statusu uchodźcy, gdy:

Przybywają z bezpiecznego kraju (gdzie prawa człowieka podlegają zasadniczej ochronie);

Przybywają z bezpiecznego kraju trzeciego, który zapewnia im dostęp do postępowania o nadanie statusu uchodźcy;


https://pl.wikipedia.org/wiki/Uchod%C5%BAca

@Andreth: Jakie prawa człowieka nie są chronione w Grecji? Macedonii, Serbii, na Węgrzech, czy w Austrii? W Turcji na pewno są łamane, ale względem Kurdów i opozycji.

uciekają przed piekłem


Ponownie, przed jakim "piekłem" uciekają