Wpis z mikrobloga

Serwus,

Chciałbym za około 2500-3000zł wybrać jakiś sensowny monitor do grafiki oraz urządzenia wskazujące, najlepiej jakiś zestaw bluetooth(mysz+klawiatura), ogrom ofert zdecydowanie mnie przeraża. Nie śledzę nowinek i jestem okropnie zdezorientowany - jest tego aż tyle, że nie wiem co, czym i jak się różni..

Odnośnie monitora, tak.. monitor do grafiki, tak.. w takiej cenie. Wiem, to się gryzie, to nie ma racji bytu, tylko i wyłącznie EIZO za 20 tys się nadaje. Pracowałem tyle czasu na średniawym dell'u i nigdy nie miałem z tego powodu jakichkolwiek problemów - czy to w pracy, czy w efektach finalnych czy opinii klientów. Osobiście uważam, że akurat różnice sprzętowe można nadrobić ciężką pracą i jakimiś umiejętnościami. Potrzebuję ot monitora, który w miarę okej odzwierciedla barwy, a i oczy mi nie wypłyną po kilkugodzinnej pracy. Nie potrzebuję fajerwerków i tańczących nagich pań.

Odnośnie myszki i klawiatury, po prostu mają działać. Mysz ma nie skakać i nie wariować, reszta należy chyba już tylko do pamięci mięśniowej.

Naprawdę szukałem trochę czasu tego wszystkiego, ale zwyczajnie się poddałem. Co strona, to inna opinia. Artykuły z miesiąca na miesiąc zmieniają opinie o producentach jakby były jakieś sponsorowane - a to przecież chyba niemożliwe, nie? Dlatego zdecydowałem się o poproszenie o pomoc ludzi zajmujących się podobnymi projektami na co dzień.

Z góry dziękuję i życzę miłej niedzieli nowi Koledzy i Koleżanki

#grafika #grafikakomputerowa #hardware #monitory
  • 17
@kajdikajdi: Zależy też co robisz, ale ja wolę właśnie kupić dwa takie, niżeli jeden lepszy, bo to zwiększa komfort pracy.
A jak robisz do druku to już ciężej, ale to jak mówię - bez kalibracji to nawet najdroższy EIZOK się #!$%@?.
Jeszcze możesz jakiś używany Apple monitor znaleźć, one mają dobre kolory w rozsądnych cenach.
dlaczego hp? Doświadczenie, jakieś dane? Zwyczajnie jestem ciekaw czemu je polecasz i mówisz, że to dobry wybór. Oczywiście nie neguje słuszności Twojej opinii


@kajdikajdi: Przerobiliśmy w pracy tak gdzieś ponad 80 monitorów żeby Cię nie skłamać.

Za jakość zdecydowanie Apple i Eizo. Niektóre Iiyamy są spoko, ale model w ciemno bałbym się.

Cena do jakości to HPki i Delle, przy czym - tak jak pisałem wyżej - najlepiej poleasingowe, bo nie