Wpis z mikrobloga

Epizod 17

Wertańska potyczka

[ #pokemirko - tag z przygodami ] [ #pokemonyzzerem ] [ #ashgrey ]

tl;dr


Ach.. Wertania. Pierwsze miasto, które odwiedziłem w swojej wędrówce. W rzeczy samej "powrót do punktu wyjścia". No nic, szybka wizyta w Pokecentrum, uzupełnienie zapasów w Pokemarkecie i czas spróbować zdobyć ostatnią odznakę - Odznakę Ziemi.

W drzwiach spotkałem Garego. Cały blady, z duszą na ramieniu, szybko zrelacjonował, że musiał się zmierzyć z pokemonem, jakiego nikt jeszcze nie widział. Opisał go jako wielką purpurową jaszczurkę, która potrafiła tylko wzrokiem, zamienić Onixa w źwirek dla kota.
Trzeba przyznać, że napędził mi stracha.

Wtem ziemia zadrżała, a niebo przecięła ognista smuga podobna do tych sunących za kometami na nocnym firmamencie. Z sercem w gardle przestąpiłem próg Sali. Przywitało mnie znajome trio. Zostali oni mistrzami Sali z nadania swojego szefa - Giovaniego.
Chwila moment, prr szalony! Zarządca Sali w Wertanii to szef tej całej organizacji przestępczej "Zespół R"? I dałeś rządzić swoją Salą tym półgłówkom? No nie daję twojej organizacji przyszłości.

Zespół R wypuścił na mnie 3 pokemony typu ziemnego, w tym Rhyhorna i Rhydona, co dla mojego wodnego żółwia, to była bułka z masłem. Niestety te zawadiaki nie słyszały o zasadach fair play, i zaatakowały swymi Arbokami i Weezingami. Rezultat był łatwy do przewidzenia. Porażeni mocą Pikacza wylecieli w powietrze. Dziwnym trafem zdążyli uzbroić bombę, która zamieniła dumny budynek - dumę Wertani i kupkę gruzu.
Chyba zostałem ostatnim zdobywcą Odznaki Ziemi w Kanto.

Mój trud skończon. Czas wrócić do rodzinnej Alabastii by odpocząć od tych przygód.

Co spotka Asha w Alabastii? Czy profesor Oak pomoże mu w treningu? Dowiemy się w kolejnym odcinku. A przygoda trwa.
Pobierz mfek00 - Epizod 17

Wertańska potyczka

[ #pokemirko - tag z przygodami ] [ #poke...
źródło: comment_IC8cz6HhTdutuAb8QVw37LJQ3isqiqex.jpg
  • 8