Wpis z mikrobloga

Trzecia próba życia bez antydepresantów i znów nic z tego. Zaledwie 3 miesiące od odstawienia wszystko przewróciło się do góry nogami.

Znowu przyszły stany lękowe, ten lęk którego nie umiesz uzasadnić. Znowu zaczęły przerastać cię zwykłe proste sprawy. Boisz się kontaktu z człowiekiem. Myśli które potrafisz załagodzić i przed którymi umiesz się bronić gdy bierzesz leki, uderzają znów z całą swoją siłą i zupełnie wyolbrzymione obezwładniają cię. Wiesz, że ludzie tego nie zrozumieją i nawet nie masz ochoty z nikim podejmować tego tematu. Wymagasz od siebie, obwiniasz się.

Na szczęście powoli wracam do względnej normalności. Całkowitej normalności nie osiągnę na stałe raczej nigdy.
#depresja
  • 5
Znowu zaczęły przerastać cię zwykłe proste sprawy.


@fiskkr: Skąd ja to znam. Ale wymyśliłem myślę dobry sposób jak sobie z tym radzić. Standaryzuję rzeczy i czynności. To brzmi dziwnie, ale piszę algorytmy czynności, które często wykonuję po to, żeby o tym nie myśleć za każdym razem. Gdy nie wiem co mam ze sobą zrobić, to mam listę todo i tam zawsze jest napisane co mam zrobić. I zmuszam się do tego.
@fiskkr ja kiedyś miałem takie stany lękowe że jak nadchodziła noc to bałem się następnego dnia xD ryczałem i #!$%@?łem w ścianę ,jakoś samo przeszło...