Wpis z mikrobloga

@Durapacza: Funkcja hard dick, jak zacznie świecić to znaczy że napalony developer Core jest w pobliżu i musisz szykować dupsko.
Jest o tym napisane w licencji którą zaakceptowałeś podczas instalacji, trzeba było przeczytać.
  • Odpowiedz
@Durapacza: niewłączona funkcja HD oznacza, że korzystasz ze starego portfela, który generuje losowe adresy na bieżąco. Oznacza to, że musisz regularnie robić backupy, bo może się okazać, że masz bitcoiny na nowo wygenerowanych adresach, których nie ma w backupie. Portfel HD załatwia tę sprawę w tej sposób, że wszystkie adresy są generowane na podstawie seeda. Wystarczy więc tylko 1 backup, na podstawie którego portfel odnajdzie Twoje bitcoiny na wszystkich adresach, z
  • Odpowiedz
@pawlo74: w okno debugowania/konsola używasz komendy dumpwallet. Bitcoin Core nie używa jednak seeda w formie 12-24 słów (BIP39). Seed zostanie wyrzucony prawdopodobnie jako xprv (sam nie próbowałem tego robić, wolę nie ujawniać kluczy prywatnych, nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie szpieguje :) ) Ogólnie wystarczy mi, że mam zaszyfrowany seed w pliku wallet.dat, nie muszę go oglądać na własne oczy.
  • Odpowiedz