Wpis z mikrobloga

Złożyłem swojego lazaro elitary v3. Byłem sceptyczny do ramy 19" na wzrost 184 jednak po pierwszej przejazdzce okazało się że to był trafny wybór. Wiem ze z czasem będzie inaczej bo się przyzwyczaje do roweru i może wydać się inaczej niż dziś jednak myślę że będzie dobrze. Spotkała mnie wada w montażu roweru otóż zacisk hamulcowy był obrocony kilka razy i wężyk od płynu był skrecony. Po odkreceniu jest zgnieciony w miejscu skrecenia i nie da się go "wyprostować". Zobaczymy co na to sprzedawca ;)

Dzięki wszystkim z poprzednich wpisów którzy doradzili w wyborze! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pokazrower #lazaro #rowery
ddk15 - Złożyłem swojego lazaro elitary v3. Byłem sceptyczny do ramy 19" na wzrost 18...

źródło: comment_jYL99toc6qGWH9g22cxBCKGjGPX26Fzz.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • 0
@ptasiek2: z wymiarów wewnętrznej strony nogi wychodzi mi, że będę dzwonił krokiem o ramę więc mogłoby być ciężko z 21" u mnie
  • Odpowiedz
  • 0
@zaorany_1: do amortyzacji, tak sądzę że do tego to służy ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie jeżdżę tylko po mieście ale i po bezdrożach gdzie drogi nie są takie równe w związku z czym taki wariant mi odpowiada.
  • Odpowiedz
@zaorany_1: pomaga zrzucać kalorie :)

A na poważnie - trochę coś tam więcej amortyzuje niż karbonowy wideł lub super sztywne aluminium. Jak jedziesz po szutrze/kostce to daje rady.

@ddk15: czym się różni elitary od Integral v3? Oprócz ceny oczywiście.
  • Odpowiedz
  • 0
@TwigTechnology: tak na prawdę jedyna różnica to hamulce. U mnie są hydrauliczne tarczowe, a integral ma vbrejki. Myślałem nad tymi dwoma jednak padł wybór na hydrauliczne. ( Pisałem o tym we wcześniejszym wpisie na mirko )
  • Odpowiedz
@ddk15: @TwigTechnology: Gravele i przełaje też jeżdżą po bezdrożach, wręcz te drugie po konkretnych wertepach, a amortyzatorów nie mają. Marna sprężyna i dodatkowy metalowy kloc z przodu. Po co? Właściwości tłumienia ma to beznadziejne. Już lepiej zainwestować w dobry sztywny widelec, a jak rączki bolą od kostki to założyć sobie wygodniejsze gripy, czy wręcz owijkę, a nie dokładać sobie klamota z przodu, który 90% czasu tylko się buja i odbiera
  • Odpowiedz
@TwigTechnology: Tak, do momentu gdy nie przegrzejesz tarczy i jej nie pogniesz. Producenci, nawet ci topowi, robią ostatnio tarcze z tektury, nie mówiąc już o klockach, które trzeba kilka razy w roku wymieniać (SIC!).
  • Odpowiedz
  • 1
@zaorany_1: chcesz to składaj sobie rower na części. Taki model był i taki kupiłem na jaki mnie stać. Ty na nim jeździć nie będziesz z wielkiej sowy :)
  • Odpowiedz
@ddk15: czytając komenty tych dwóch mędrców powyżej, aż się zdziwiłem, że do nóżki się nie przyczepili... bo to też zbędne 0,2 kg które wpływa na ciężar i aerodynamikę co z kolei przekłada się na osiągi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

btw. jak ktoś mówi, że vbraki to zło, to pewnie ostatnie vki miał w rowerze z komunii...
  • Odpowiedz
  • 0
@Emill: nie twierdzę że zło bo obecnie są dobrej jakości ale myślę że będę bardziej zadowolony z tarcz jeżeli zdarza mi się jeździć po mokrym lub błocie :)
  • Odpowiedz
@ddk15: wiem, że nie ty pisałeś ;) nie twierdzę, też, że vki są lepsze od tarczówek... po prostu nie zgadzam się, że vki są całkiem do dupy i tyle :)

btw rower całkiem fajny nawiasem mówiąc...
  • Odpowiedz
  • 0
@brainac: jak znajdę dokumenty od roweru to poszukam. Zważyć go będzie ciężko ale zrobię co mogę. Przypomnij się w wiadomości prywatnej bliżej wieczoru. Ewentualnie zadzwoń do sprzedawcy powinni mieć takie informacje
  • Odpowiedz
@ddk15: Jesteś całkiem wysoko w google, stąd takie pytania co kilka miesięcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakie opinie na temat hamulców i amorka po ponad roku użytkowania? Osprzęt tam masz alivio, czy inne? Jak się sprawują przerzutki? Jestem mega najarany na ten model i muszę dozbierać trochę hajsu, bo pierwotnie miałem brać V1.
  • Odpowiedz
  • 1
@moczy_morda: hamulce się trzymają bardzo dobrze. Po zimie potrafiły piszczeć ale już się dotarły i działają jak nowe. Amorek spełnia funkcję jest miękki (zależy jak kto go ustawi można zablokować go) nie cieknie itp. Osprzęt jest alivio i nie ma żadnych problemów z tym. Ogólnie nic się nie psuje póki co
  • Odpowiedz