Wpis z mikrobloga

Oto oryginalny plakat sprzed ~100 lat mający na celu wyśmiać ruchy sufrażystek (pań domagających się między innymi pozwolenia na glosowanie kobiet, prawa do opieki rodzicielskiej dla kobiet w przypadku rozwodu i wielu innych oczywistych dzisiaj praw, jakie kobiety posiadają). Ciekawe jest to, że choć zmienił się ubiór, język, i wiele innych rzeczy, krytyka feminizmu ze strony mężczyzn raczej stoi z miejscu i skupia się na tym, aby zatruć przeciwnika i przedstawiać feministki jako samotne, brzydkie kobiety z problemami. Wnioski pozostawiam wam, Mireczki...

Link do dumpu z plakatami antysufrażystkowymi w komentarzu.

#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #feminizm #heheszki #neuropa #4konserwy
T.....u - Oto oryginalny plakat sprzed ~100 lat mający na celu wyśmiać ruchy sufrażys...

źródło: comment_aKfMgUHJYT4QXuxRIxXvSIu5wLDrWrqk.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
chociaż jestem jej przeciwnikiem z wyjątkiem zasady podwójnego skutku i uważam, że kompromis aborcyjny powinien zostać utrzymany


@Slonx: Poważnie? Jak byłem młodszy i mnie ten problem totalnie nie dotyczył też uważałem, że kompromis jest spoko. Jednak nie oszukujmy się, nawet gdyby obecne prawo działało perfekcyjnie to jest ono dobre co najwyżej z punktu widzenia kościoła. Oczywiście znaczna część społeczeństwa go popiera bo w takim duchu została wychowana, a jak ich już
  • Odpowiedz
Dziwna sprawa jest taka,że kobiety wolą być obiektem pożądania seksualnego przez młodego mężczyznę o śniadej karnacji niż być księżniczka i ubóstwianą przez młodego mężczyznę o jasnej karnacji.


@januszhajsow: Te słowa pokazują jak bardzo niektórzy mizogini odlecieli. Cały problem z dzisiejszymi imigrantami w Europie bierze się stąd, że to są mężczyźni z kręgu kulturowego, w którym mieli wyższa pozycję od kobiet. A którzy trafili do społeczeństwa, w którym mają najniższą - europejskie
  • Odpowiedz
@frogfoot: "Na walkę ze mną trzeba SOBIE zasłużyć", mordeczko. "Zasłużyć się" można dla czegoś, nie na coś.
To drobnostka oczywiście, ale śmiesznie wychodzi razem z tym twoim kompleksem wyższości intelektualnej.
  • Odpowiedz
@frogfoot: no fakt, np. trzeba być równie durny co ty. Starcie z tobą to jak Kliczko kontra 5-latek - żadna walka, raczej masakra od 1. sekundy, więc już sobie lepiej odpuść, bo tylko dalej się krzywdzisz i kompromitujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ciekawe jest to, że choć zmienił się ubiór, język, i wiele innych rzeczy, krytyka feminizmu ze strony mężczyzn raczej stoi z miejscu i skupia się na tym, aby zatruć przeciwnika i przedstawiać feministki jako samotne, brzydkie kobiety z problemami.


@Tostu: Dla mnie nie ma znaczenia ich życie osobiste tylko niech skończą wygadywać głupoty.
  • Odpowiedz
@grejfrut: Japa
W pewnych kwestiach nie liczy się pozycja. Dla większości kobiet sa dwa etapy w życiu:najpierw bolec samca alfa, potem beta banomat. To ty jesteś naiwny, i nie rozumiesz, jak chcesz tak żyć to proszę bardzo, ale kiedyś twoja bańka pęknie i cię zaboli.
Jest te 10% kobiet, i tam była M.Skłodowska Curie i inne kobiety, które wiedzą, że istnieje ciężka praca, tacy mężczyźni tez są(patrz patologia na socjalu)
Taki
  • Odpowiedz
Czekam na badania ze tak nie jest. Czekam na konkretne dowody, statystyki, ankiety z zadanymi do ludzi pytaniami.
Ja mam jeszcze argumenty i mogę mówić długo, o ile panowie świeccy liberałowie przestaną nas wyzywać od stulejek a zapytają o coś konkretnego.
@grejfrut: @frogfoot: @takie_chwile_jak_te:
Czekam na konkrety, o il.e wiem to kobiety i ich wpływ na socjal został przez nas udowodniony, mam ci wysłać zdjęcie klaty? Czego jeszcze chcesz,
  • Odpowiedz
@takie_chwile_jak_te: Widzę zatkało, spokojnie, to minie
Jeszcze 10 lat temu może byś miał rację, nazywając na stulejami, ale większość takich osób w odpowiednim momencie swojego życia ogarnęła co to mydło i siłownia, więc raczej nie trafiłeś
Ale dobra,żyj jak chcesz, co ci bede pomagać, elo.
  • Odpowiedz