Wpis z mikrobloga

#motocykle
kurde Mirasy, co sie #!$%@?ło wczoraj. Podczas jazdy moim #varadero odpadła mi ta metalowa końcówka za manetką (prawa) i walnęła mnie w bark. To możliwe, że od kręcenia manetą to poluzowałem/odkręciłem? Jest sens jechać tego szukać? Śrubkę mam bo została mi na spodniach.

Czy lepiej kupować nowe? Jakieś rady? To jest jakiś uniwersalny element czy muszę specjalnie dla #varadero125 kupować?
  • 18
  • Odpowiedz
  • 2
@Kantee Może tak być. Nawet wibracje mogą poluzować śrubę. Element dostaniesz w każdym sklepie za grosze, nie ma sensu go szukać. Tylko jak będziesz mocował, to zabezpiecz śrubę podkładką, żeby tak łatwo się nie odkręciło.
  • Odpowiedz
Czy lepiej kupować nowe?


@Kantee: nie no, z kupowaniem nowego moto się jeszcze wstrzymaj, chociaż z drugiej strony jak już podczas jazdy gubi części...( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kantee: Kupisz gdziekolwiek ale nie do Varadero 125 :D Tam nie ma ciężarków rozporowych tylko hondowskie wpuszczane w kierownice z takim specyficznym zamkiem w kierownicy masz w przekroju taki "stopien" to samo na ciężarku. I albo kupisz dedykowane za pierdylion cebulionów albo śruba i parę dobrych godzin walki z palnikiem i chemią i wytargasz ze środka te adaptery, wtedy możesz zakładać uniwersalne.
  • Odpowiedz
@Kantee: jak kupisz takie śmieszne z gumką rozporową to regularnie sprawdzaj czy się trzyma ;)

Mi kiedyś odpadł pod pracą - to koleś mi przyniósł na biurko (:D), a później drugi raz cholera wie kiedy.

@FLAqMastah: za to się trzymają nieźle. Chyba, że w innych hondach oryginalne są w nieco inny sposób zrobione, ale ja jeszcze nie zgubiłem w cebrez.
  • Odpowiedz
@Kantee: Jest sens to montować fabryczne czyli ciężkie a nie jakieś alu aftermarkety, ciężarek ma redukować drgania i musi mieć masę.

Śrubę przykręca się na klej do gwintów, rozłączny, średnio mocny.

Gx
  • Odpowiedz