Wpis z mikrobloga

@pawlo74: niedawno tak się piekliłeś że jak to LN centralizacja hurr durr
a teraz wklejasz mema który zakłada w swoich obliczeniach JEDEN hub na całą ziemię i podaje to na gołej tacy xD wystarczy przemnożyć
plan (nierealny ale to inna sprawa) na jeden bank światowy a ty się cieszysz xD bo nie napisali 'jeden bank światowy' tylko 'tanie transakcje!' no rzeczywiście tanie, jedna baza w manhattanie :D

Komunizm można przedstawić jako
  • Odpowiedz
  • 2
@pawlo74 też nie rozumiem twojego podjarania technologią LN. Przecież transakcje w środku huba nie są nawet transparentne, więc bitcoin traci swoją cechę. No i ta centralizacja.. To będzie koniec wolnego bitcoina jaki jest teraz
  • Odpowiedz
otwarcie i zamknięcie kanału multisig to ~512 bajtów (segwit), mem mówi o dwóch na rok, co oznacza tylko tyle że dwa razy do roku stan konta zostanie zapisany na blockchainie.

bloki na rok = 6\*24\*365 = 52560
(7 miliardów \* 1024 bajty)/52560 = 133 181 kB na jeden blok

(Bitcoin z niejasnych powodów liczy MB jak producenci dysków twardych, stąd blok 1MB ma 1000kB max zamiast 1024kB).

Skoro każdy ma tylko jeden
  • Odpowiedz
@MysGG: a) jest dużo fałszywych informacji na ten temat, nikt do końca nie wie jak to będzie wyglądało. Dlatego każdy kto teraz wypowiada się na ten temat nie może być brany na poważnie.
b) co jest najważniejsze to to, że nikt nie będzie mógł tworzyć dodatkowych bitcoinów z powietrza. Tylko to się liczy.
c) technologia banków to prędkość dźwięku podczas gdy Lightning Network to prędkość światła.

To są rzeczy, które mnie
  • Odpowiedz
jest dużo fałszywych informacji na ten temat, nikt do końca nie wie jak to będzie wyglądało


@pawlo74: przecież jest testnet. Doskonale wiadomo jak LN będzie wyglądało. Każdy hub LN będzie bankiem - dokładnie takim samym jakie mamy teraz w rzeczywistości. To bardzo niebezpieczne, ufasz bankom? Dużo ludzi ufa i pewnie dlatego LN przejdzie, ale to jest sprzeczne z ideą bitcoina
  • Odpowiedz
@megaloxantha: > (Bitcoin z niejasnych powodów liczy MB jak producenci dysków twardych, stąd blok 1MB ma 1000kB max zamiast 1024kB).

Przyczyny sa jasne. M to mega, czyli 10^6. Juz dawno temu wprowadzono dla systemu binarnego odpowiednie przedrostki typu Ki (kibi), czyli 2^10, Mi (mebi) 2^20, itd.
  • Odpowiedz
@megaloxantha: @MysGG: Niezależnych implementacji LN powstaje dzisiaj bodajże 7. Mówimy o technologii open source, nie podoba się, zmodyfikuj i przekonaj społeczność, że Twoja wersja jest lepsza, nic nie stoi na przeszkodzie.
Więcej, na podstwie LN mogą powstać inne usługi/aplikacje, tylko korzystające z niego pod spodem, ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, coś pięknego.

Pierwsza myśl:
MMO rpg z wbudowaną realną płatnością za każdy przedmiot? Nie ma problemu. On-chain to jest niewykonalne przy
  • Odpowiedz
@MysGG: właśnie wróciłem do domu i chciałem odpowiedzieć po swojemu ale badger wyręczył mnie w taki sposób, że teraz jestem nawet 2x bardziej podekscytowany tą technologią.
  • Odpowiedz
@badger69:

MMO rpg z wbudowaną realną płatnością za każdy przedmiot? Nie ma problemu. On-chain to jest niewykonalne przy każdej wielkości bloku,


LN jest do transakcji w dwie strony, to jak najbardziej mogłoby działać teraz na multisig

że hubem, może zostać każdy, kilka kliknięć myszką i sam jesteś bankiem, kanał możesz stworzyć z kim chcesz, o jakiej centralizacji my tu mówimy


Tak samo jak każdy może stworzyć swój klon bitcoina, tylko kto
megaloxantha - @badger69: 
MMO rpg z wbudowaną realną płatnością za każdy przedmiot? ...

źródło: comment_4DrEq8ytIlnRvVoZHZqDrRByDcDZEBzy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@megaloxantha:
Jako przykład podałem jendą aplikację, która broadcastuje tysiąse mikrotransakcji na minutę.
Nie dziwię się, że posiadasz problem z arytmetyką, skoro tyle wysiłku musiałeś włożyć powyżej, w przeliczenie bajtów na mega bajty.

Mówiąc o konkretnej implementacji ln, mówimy jawnym standardzie protokołu, dla którego huby są kompatybilnymi z nim, instancjami.
W przykładzie allegro, będą to sklepy użytkowników. W przykładzie drogi, jadące po niej autobusy, a w przykładzie wykopu mogą to być
  • Odpowiedz
@badger69: może to dla ciebie nowość ale 'jesteś głupi' do czego sprowadza się twój post nikogo nie przekona, dostaniesz co najwyżej plusy od lokalnych januszy btc

jak masz coś sensownego do powiedzenia to napisz
  • Odpowiedz
Skąd ty się chłopie urwałeś i jaką masz korzyść z szerzenia mylnego rozumowania?


@badger69: dużo wysiłku w to wkłada. Za dużo jak na kogoś kto sprzedał wszystkie bitcoiny (znaczy zostawił jednego). Tak jak Andreas powiedział ostatnio, największym zagrożeniem jest infiltracja i mówię to jak najbardziej poważnie.
  • Odpowiedz