Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #strategie #rts
Mirki, odpaliłem Warhammera 40k DoW II, ale po dwóch misjach stwierdziłem, że nie tego szukam. Irytują mnie ci bohaterowie i nieustanne używanie ich zdolności. Chcę prostego RTSa osadzonego w przyszłości, gdzie będę mógł rozwijać swoje jednostki poprzez badania, ulepszać je, dokładać dowolnie nowe pancerze, rakiety, lasery bajery... Takim wzorem dla mnie jest Warzone 2100. Mimo iż gra jest starsza od połowy tu Mirków to jest idealnym, prostym RTSem.
  • 5
Celem autorów był powrót do stylu RTS-ów, jaki był popularny w połowie lat 90-tych i jednocześnie unowocześnienie go tak, aby mógł spodobać się współczesnym graczom. Oznacza to odejście od nieustannego ręcznego zarządzania każdym ruchem pojedynczych jednostek. Zamiast tego rozgrywka koncentruje się na skali makro, zwłaszcza na gromadzeniu surowców, budowie baz i dobieraniu odpowiednich armii.

Wszystko to wykonujemy za pośrednictwem prostego interfejsu, który nie wymusza zapamiętywania kilkudziesięciu skrótów klawiszowych, zaś zwycięstwo wymaga opracowania