Wpis z mikrobloga

@kurvvawszystkozajete: zdefiniuj "nie trzyma wymiarów". Zrób wydruki kalibracyjne/testowe. Sprawdź jakiego filamentu używasz.
Pamiętasz o tym, że wydruk fdm jest zawsze obarczony "puchnięciem" o conajmniej połowę grubości scieżki, w kazdą ze stron, względem "surowego modelu" (w którym ścianki są nieskończenie cienkimi)?
@Nerdcore: Doszedłem do wniosku, że w dużej mierze przy takim rozmiarze wydruku odchyły były spowodowane błędnym dobraniem temperatur i prędkości. W dodatku to kompletnie seryjna drukarka przez co nie studzi tak fajnie warstw jak drukarki z prowadnicami wydmuchu. Koniec końców metodą prób i błędów dobrałem rozmiar modyfikując stla.
Może dołącz do jakieś grupy robo3d wtedy będziesz miał wiekszą szanse na trafną i szybką odpowiedz w razie problemu, ja jestem w swojej grupie i ludzie chętnie pomagają
W dodatku to kompletnie seryjna drukarka przez co nie studzi tak fajnie warstw


@kurvvawszystkozajete: Tam chyba fabrycznie jest wentylator chłodzący blok i dyszę równie dobrze jak wydruk? Jak tak, to dodaj tunel, są modele dostępne.

Coś mi też świta, że kable na wózku ekstrudera nie mają żadnego sensownego uchwytu i radośnie się załamują?
@FlameRunner: Jest mały wentylatorek na ekstruderze i większy pod kątem 45* który ma studzić wydruk tylko właśnie bez żadnego tunelu.
Dobrze Ci świta, trytytką są przypięte do obudowy i tyle. Gorzej, pręty gwintowane i prowadnica nie są na górze do niczego przytwierdzone. Wszystko się kołysze jak p rezus. Nawet Prusy mają tam jakąś belkę czy coś.