Wpis z mikrobloga

no oczywiście bo jak #!$%@? inaczej
nowy laptop i uznałem że jebne se na niego linuxa, ubuntu bo popularny, już go znam i nie powinien sprawiać problemów

no to jazda, ładnie się zainstalował, to teraz pasuje podłączyć myszkę - szukam urządzeń bluetooth - jest myszka, no to klikam i podłączono
ale niee, myszka oczywiście nie działa, trzeba wpisać 3 komendy w terminalu i podłączyć jeszcze raz
no dobra, zadziałało, myszka działa

ale nie ma tak pięknie, ekran wali po oczach i nie da się zmniejszyć jasności, no to znowu google, trzeba wyedytować plik gruba, zaktualizować go i zrestartować, no to robie, włączam - jeee przyciski działają, ale wyświetla się tylko ikonka jasności i nic się nie dzieje, ekran świeci tak samo

ale co za problem, wystarczy wpisać
xrandr --output eDP1 --brightness 0.5
żeby zmienić jasność

no napewno będę wpisywać komendę za każdym razem, nie mówiąc już o tym, że mam czujnik jasności, ale to mi się nawet nie marzy, żeby zadziałał na linuksie

ehh zawsze to samo, #!$%@? się z tym gównem żeby po prostu działało
#gorzkiezale #linux
  • 13
  • Odpowiedz
ux306


@AwizisieAkat: sorka, jak pisałęm komentarz to ten wpis był niewidoczny.
Podobno Dell XPS idealnie współpracuje z ubuntu.
Rozumiem Cię, sam pracuję z Linuxem od 20 lat ale nie mam go na desktopie czy laptopie ;-)
  • Odpowiedz
@canto: na maszynie wirtualnej nigdy nie miałem problemów, ale zawsze jak chciałem zainstalować bezpośrednio to takie głupoty wyskakują
no ale niestety maszyna wirtualna chodzi wolniej
  • Odpowiedz