Wpis z mikrobloga

Mirki znających #prawo lub ktoś kto miał podobną sytuację. #pytanie.

Wynajmuję mieszkanie od 10.2015 roku, podczas remontu w 06.2016 wymienione zostały piony. Podczas robót zaginął wodomierz. Wina moja i lokal zostaje za ten czas rozliczony jako nieopomiarowany. W mieszkaniu dalej nie mieszkam ponieważ dalej trwa remont (czyli od prawie 2 lat). niestety rozliczenie wody to jakiś kosmos. Różnice między licznikami a licznikiem głównym to horror oczywiście zapłacić mam ja jako, że przez ten czas nie miałam licznika. Wody w takiej ilości nie zużyłam, ponieważ sama spisywałam sobie stany licznika swojego póki tam jeszcze wisiał. Czy jest jakaś szansa, żeby im udowodnić, że licznik w piwnicy nie działa lub mają jakąś awarie ? Jak tak to do kogo pisać ? zarządcy ? rozliczenie wody od 10.2015 - 06.2016 to jakiś koszmar :( kwota z sufitu która jest równa cenie wykupu mieszkania :((
  • 30
@annielstwo: no raczej nie da rady, a awarii licznik główny nie matylko pewnie ludzie wodę #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ewentualnie jakiś prawnik moze ci pomóc bo też glupota wyciągać takie wnioski, że różnice wykorzystałas ty
@pkrr: @grucha_88: zastanawiam się czy nie posiłkować się tym, żeby mi pokazali od kiedy sa takie straty wody jeżeli tylko w okresie 10.2015-06.2016 to ok wezmę wine na siebie ale jeżeli ktoś #!$%@? już od paru lat to czemu ja mam płacić skoro każdy o tym wie :( ? tylko czy oni muszą mi taką informację udzielić ? Na drugim mieszkaniu dla porównania różnica w licznikach przez rok wyniosła 0,03m3
@annielstwo: Przerąbane. Nawet jakbyś miała mieszkanie własnościowe to i tak w takiej sytuacji wyszło to samo.
Ostatnio było na wykopie, że takie liczniki nie są precyzyjne i można je oszukać, więc nigdy stan głównego licznika nie będzie się zgadzał ze stanem pod liczników.
@annielstwo: ja pracuję w wodociągach i powiem ci że na ludzkie podejście to nie masz co liczyć chyba że prezesa znasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) szukaj prawnika i to szybko
@pkrr: @pawlo896: mam podać do sądu wspólnotę ? jak dostałam info że lokal będzie rozliczony jako nieopomiarowany to pomyślałam, że spoko, bo przecież co tam może wyjść ewentualnie zapłacę za parę wiader wody od sprzątaczki. a jak widze to rozliczenie to zbrodnia w biały dzień :(
@annielstwo: Prawda jest taka że liczniki mieszkaniowe i licznik głowny ZAWSZE się różnią, tyle że róznicę tą rozpisuje się równomiernie.

Ale czegoś nie rozumiem. To jest twoje mieszkanie, czy wynajmowane przez ciebie? Ty chcesz to mieszkanie wykupić? Remont od 2 lat? To kto tam mieszka w tym czasie?
@annielstwo: możesz podać do sądu swoją głupotę co najwyżej. Dostałaś info że będzie jako niepomiarowe, olałaś, teraz dostałaś kwotę do zapłaty i teraz hurr durr dużo piniendzy do zapłaty
@annielstwo: Jedyne co ja mogę Ci poradzić to przelicz sobie dokładnie ile płacisz za wodę, ile jej zużywasz, ile kosztuje m3 wody, czy w jakiej tam jednostce się rozliczasz, rozpisz sobie wszystko ile płaciłaś przed zgubieniem licznika i również na ostatnim rachunku powinien być stan licznika. Po tych rozpiskach skonsultuj się np. z radcą prawnym, którego możesz znaleźć w urzędzie gminy, miasta itp.
@annielstwo: Od kogo będziesz wykupywać? wybacz że się dopytuję, ale nie rozumiem zasady posiadania tego mieszkania.

A co do sprawy - z całą pewnością możesz oczekiwać podania szczegółów rozliczenia wody - czyli różnicy w stanie liczników w poszczególnych okresach rozliczeniowych. I to niezaleznie od tego czy będziesz rozwiązywać sprawę polubownie czy sądownie.
@annielstwo: z reguły nieopomiarowane rozliczane są z jakiegoś ryczałtu, poproś o jakiś regulamin ew. uchwałę wspólnoty na podstawie której Ty masz zrócić całą różnicę. Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim