Wpis z mikrobloga

Mirki, na wstępie zaznaczę, że mam kuca ujemnego i kompletnie się nie znam na rzeczy.

Ktoś mi może powiedzieć, dlaczego nie mam zakładki "uwierzytelnienie" jeżeli chcę się połączyć z siecią za pomocą kabla? W "Automatycznej konfiguracji sieci przewodowej" zrobiłem co trzeba, podobnie jak z IPv6 i IPv4. I nic, nie ma tej #!$%@? zakładki...łącze się nie bezpośrednio przez kabel, tylko mam jeszcze przejściówkę LAN-USB, bo to taki tablet 2in1 z win 8.1, bez wejścia LAN.

Mam jeszcze drugiego kompa, grata na viście, który już mi się kilka razy #!$%@?ł, ale w nim wszystko miałem od razu. I tą kartę"uwierzytelnienie" i "Automatyczną konfigurację" ustawioną itd. Net też mi na nim poszedł, stąd piszę. Poszedł na samym kablu, bez przejściówki. No ale #!$%@?, używanie go to jak ruletka...

Do tej pory nie było problemu, tylko administrator postanowił, że zmienią rodzaj autoryzacji na jakieś 802.1x zamiast adresu MAC i #!$%@? wszystko poszło mi w #!$%@?. Nie wiem, to wina tej przejściówki? Bo jak próbowałem na tym kompie z vistą też tej przejściówki, to net nie działał, ale przynajmniej była karta "uwierzytelnienie"....

#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #informatyka #pomocy #komputery #siecikomputerowe
  • 11
@sil3nt 802 to są standardy protokołów bezprzewodowych.
Po kablu niczego nie uwierzytelniasz, bo podpinasz terminal bezpośrednio do urządzenia sieciowego, co w zamyśle od razu swiadczy że masz do tego prawa.

Zamiast niezrozumiale klepać w klawiaturę nie mając pojęcia o tym co piszesz, zawsze pisz co próbujesz osiągnąć.
Bo ni w ząb nie pojmuję co probujesz zhackować ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Dibhala: Stary, naprawdę piszę najprościej jak się da.

Po kablu niczego nie uwierzytelniasz, bo podpinasz terminal bezpośrednio do urządzenia sieciowego, co w zamyśle od razu swiadczy że masz do tego prawa.


Tak by było gdyby nie to, że to akademik. Wcześniej musiałem rejestrować urządzenie numerem MAC. Podłączyłem kompa kablem, adminowi wysłałem numer pokoju, portu, MAC i to wszystko. Teraz, zmienili to na jakieś #!$%@? 802.1x. Naprawdę, to cała historia. Chcę uzyskać
@sil3nt i mamy winowajcę: sieć w akademiku.
Krwa, admini takich sieci przechodzą samych siebie w restrykcjach dostępu.
Nie licz że ktoś z netu wywróży rozwiązanie. Albo szukaj na piętrze kogoś z wydziału informy, albo bierz lapka pod pachę i idź do adminowni.
I tak da się uwierzytelniać połączenie kablowe...
@lukasz-wisniewski znalazł się chojrak
Przyszedł na gotowe przeczytać jak wygląda sytuacja po kilku komentarzach.
Było wróżyć wcześniej z klawiatury jakżeś taki cwany.

Chetnie przeczytam jakie rozwiązanie problemu zaproponujesz OPowi.
@Dibhala: Ok, skąd wiesz że @lukasz-wisniewski nie odpisał jak tylko zobaczył Twoje głupoty dotyczące 802.1X i postawił innych i myślę że przede wszystkim Ciebie wyprowadzić z błędu?

Druga kwestia,

@sil3nt: Sprawdź proszę dokładniej w internetach czy ta Twoja przejściówka obsługuje standard 802.1X, bo jeśli ona nie ogarnia tego to to nie ma szans działać. Problem wówczas nie będzie leżeć ani po stronie admina, ani windowsa. Zabezpieczenia tego typu są dosyć