Wpis z mikrobloga

@rychu_cmg: Na moje oko masz problem z PHP bądź bazą danych (przesyłanie plików wygląda w porządku, choć jest ich sporo). Zainstaluj sobie wtyczkę Query Monitor - będziesz miał tam dwie liczby - pierwsza z nich określa czas generowania strony, drugi - czas zapytań do baz danych. Upewnij się też, że masz aktywowane PHP 7.0, a nie 5.x - to bardzo istotne.

Piszesz, że masz wtyczkę cache'ującą - upewnij się, że
  • Odpowiedz
@rychu_cmg tak, NS - nowy sącz.
Tak z ciekawości tylko pytałem bo mogiln jest kilka.

Hosting całkiem ok, więc odpada ta kwestia.
Poza tym co @zwierzak40 podaje, sprawdź wielkość bazy danych i usuń z niej niepotrzebne i tymczasowe dane.
WP trzyma kopie artykułów co spulchnia bazę i tragicznie spowalnia operacje na niej.
  • Odpowiedz
Na moje oko masz problem z PHP bądź bazą danych (przesyłanie plików wygląda w porządku, choć jest ich sporo). Zainstaluj sobie wtyczkę Query Monitor - będziesz miał tam dwie liczby - pierwsza z nich określa czas generowania strony, drugi - czas zapytań do baz danych. Upewnij się też, że masz aktywowane PHP 7.0, a nie 5.x - to bardzo istotne.

PHP 7.0, zrzut z Query Monitor dodaje do wpisu

Piszesz, że masz wtyczkę cache'ującą - upewnij się, że działa przeprowadzając testy gdy jest włączona i wyłączona. Moim zdaniem jest coś nie tak z jej konfiguracją.

Wtyczka działa, ale muszę jeszcze dopracować jej konfiguracje

Może
rychu_cmg - > Na moje oko masz problem z PHP bądź bazą danych (przesyłanie plików wyg...

źródło: comment_ea52IDuOdy15Wys12uWk4URV60vheLmp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rychu_cmg: Zjedź na sam dół (kliknij Environment) i zobacz jaką masz wersję PHP. Jak 5.x to w panelu hostingu szukaj możliwości zmiany na PHP 7.

Masz też kosmiczną wręcz ilość zapytań (843??!!). Pierwszy raz w życiu widzę takie coś. Prawdopodobnie masz totalnie zrypany kod, prawdopodobnie jakaś pętla, która zamiast raz pobrać duży zbiór danych pobiera setki małych. Możesz ewentualnie przez do "Queries" i sprawdzić co generuje zapytania. Jak to wtyczka
  • Odpowiedz
Ubermenu to maksymalnie kilkadziesiąt zapytań, Sportspressa nie znam. W takiej sytuacji najbardziej bym się skupił na wtyczce cache'ującej, bo ona powinna dać największego kopa. Ale to już sam musisz znaleźć, w czym leży problem (chmody? złe ustawienia?). Bądź próbuj z innymi wtyczkami - WP Super Cache, ew. W3 Total Cache. W tej sytuacji na pewno by pomogło cache'owanie zapytań do baz danych, które jak widzę - masz wyłączone.
  • Odpowiedz
@rychu_cmg: pytanie z innej beczki - z ciekawości, importujesz wyniki i tabele z jakiegoś zewnętrznego miejsca czy wszystkie dane są wprowadzane ręcznie na tej stronie?
  • Odpowiedz