Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Mirków prowadzących działalność gospodarczą po rejestracji się w US jako vatowiec miał wizytę w miejscu wykonywania działalności, aby sprawdzić, czy rzeczywiście tam jesteście? Mam działalność założoną na adres mieszkania, a mieszkam za granicą i w sumie jak pójdzie tam US, to nikogo nie zastaną, dlatego pytam, bo gdzieś mi się rzuciło w oczy, że to sprawdzają. Oczywiście mam tytuł prawny do lokalu jako właściciel.

#podatki #firma #ksiegowosc #us #zus #biznes #dg #vat
  • 9
@kielonek Zgadza się a nawet z tym można ich olać jednak po co sobie robić kłopoty.

Ja nie dałem tytułu prawnego siedziby fundacji i niech mnie pocałują. Jest tylko użyczenie lokalu przeze mnie jako fundator na rzecz fundacji.
@batq: do biura w którym pracuję raz przyszedł gość z US w sprawie nowo założonej Spółki. Nie mógł znaleźć adresu siedziby. Spółka podała błędny adres w KRS, sprawa wyjaśniła się jednak dosyć szybko. Z tego co mówił teraz mają wzmożone kontrole by weryfikować czy firma istnieje czy to słup wyłudzający Vat.
Czy ktoś z Mirków prowadzących działalność gospodarczą po rejestracji się w US jako vatowiec miał wizytę w miejscu wykonywania działalności, aby sprawdzić, czy rzeczywiście tam jesteście?


@batq: nie miałem ani nie słyszałem żeby ktoś miał takich gości przy dg, może to być tylko jakaś bzdura internetowa, no może przy spółkach teraz przy "uszczelnianiu" vatu może ktoś nadgorliwy sprawdzać "podejrzane" adresy (typu "wirtualne biura" gdzie w jednym pokoju rejestrują się setki spółek),
@ppawel: Niestety, ale jest "odgórne polecenie" i wszystko jest weryfikowane. Rejestracja do celów VAT w październiku ubiegłego roku wiązała się z kontrolą z Urzędu Skarbowego (fizycznie przyjechały 2 babki), sprawdzały czy lokal nadaje się na prowadzoną działalność itd. Sam tytuł prawny do lokalu nie miał nic do rzeczy, ot jedna z dodatkowych rzeczy do sprawdzenia.