Wpis z mikrobloga

@donmuchito1992: nie wiem jak jest u Ciebie na ukrainie, ale u nas w Polsce prezydent nie ma takiej władzy jak prezydent USA w USA, to raz, dwa:
- przetargi w wojsku - jednym się podobają innym nie, dla mnie np. przetarg na śmigłowce jest jak najbardziej ok, bo jak by to świadczyło o Polsce, gdybyśmy mając możliwość kupna "swoich" śmigłowców kupili jednak te zagraniczne?
- polityka zagraniczna - nareszcie inni traktują nas poważnie, prezydent jak najbardziej spełnia swoją rolę jako przedstawiciel Polski, zachowuje najwyższy poziom kultury, jeśli chodzi o spotkania z przedstawicielami innych państw
- kolesiostwo i nepotyzm - niestety tutaj muszę się zgodzić, jest to problem dotyczący wszystkich partii natomiast i należy z nim walczyć - ale jednak, co ma do tego prezydent?
- wrak jest w Rosji i ruscy go nie oddadzą bo to element walki politycznej i pokazania "kto tu rządzi" - zresztą stosunki Polsko-Rosyjskie nie są najlepsze - ale może to i dobrze, po co nam taki niestabilny partner, który z dnia na dzień wprowadza embargo na nasze produkty
- zakaz aborcji - mordować też nie wolno, czy to też jest
  • Odpowiedz
@donmuchito1992: Znowu manipulacja. xD W jaki niby sposób odwracam kota ogonem, pokazując błędy w twoim rozumowaniu? Do reszty zarzutów nie mam zastrzeżeń, dlatego nic o nich nie piszę. No może "lex szyszko", też jest argumentem z dupy. To jedno z niewielu liberalnych praw jakie wprowadziło PiS. Na dodatek jako nie-Polak jesteś jedną z ostatnich osób, które powinny mówić co Polacy mogą robić na swojej własnej ziemi.
  • Odpowiedz
@MrocznyBrokul: od kiedy nie jestem Polakiem? Widzę, że u was nie wiele sie zmienilo od '68 i wciąż dzielicie ludzi na Polakow i niePolakow. Komuna upadła 28 lat temu, ale widać w głowach co niektórych nadal wiecznie żywa ba nawet można rzec pielęgnowana
  • Odpowiedz
kłamiesz, twierdząc że chcieli zaostrzyć przepisy dotyczące aborcji, chociaż nic w tym temacie nie robili


@MrocznyBrokul: jak nie robili? Może jeszcze powiesz, że projekt pisany przez posłów PiSu nie ma nic z nimi wspólnego? Płaku płaku Jakiego, bo on nie wyskrobał dziecka z Downem (i gratulacje, ale nie każdy musi robić tak samo), to prawo powinno się zaostrzyć?

PiS przez podlizywanie się Kościołowi i kojarzenie się radiomaryjnymi oszołomami ma nie
  • Odpowiedz
@AtoMan: Który projekt był pisany przez posłów PiS? Znalazłem tylko informacje o dwóch projektach, ale żaden z nich nie miał nic wspólnego z tą partią.
http://www.newsweek.pl/polska/aborcja-dwa-projekty-w-sejmie-czy-poslowie-popra-calkowity-zakaz-aborcji,artykuly,397522,1.html

PiS bardzo dużo zawdzięcza Kościołowi stąd to podlizywanie. Z resztą środowiska kościelne pokazały co potrafią, właśnie przy pomocy Ordo Luris. Kaczyński wie, że jeśli zrobi coś co nie spodoba się Kościołowi, to ktoś znowu zmobilizuje ludzi do wyjścia na ulicę.
  • Odpowiedz
@oczyszczony: A kim jest Polak jak nie obywatelem Polski? Chyba że uważasz że Polak musi być białym heteroseksualistą, mówić wyłącznie po Polsku, urodzić się w Polsce, w polskiej, katolickiej rodzinie i mieć żal do całej europy o historię, nienawidzić Niemców i Rosjan, to w takim wypadku jesteś faszystą.
  • Odpowiedz