Wpis z mikrobloga

Witam. Chce kupić auto sprowadzone ze Szwajcarii, opłacone, jakie dokumenty mi beda potrzebne do zarejestrowania?
Cła chyba sie nie opłaca -0%
Przeglad wazny 2 lata - jak to sie ma do warunków Polskich? Uznają mi taki przegląd? Sprzedawca twierdzi ze beda u nas wazne ale rok
Akcyza tlumaczenia oplacone przez sprzedawce
Tablice - tu pojawia sie problem, sprzedawca a swoje tablice (w Szwajcarii przypisane sa do osoby) i twerdzi ze mozna jechac na takich drukowanych (tylko zaraz zarejestrowac) jak to sie ma do prawa w PL? Nie dostane mandatu?

#szwajcaria #auta #renault #rejestracja #polska #urzad #clo #akcyza #oplaty
  • 13
@konrados1906: Jeśli chodzi o tablice, to jest coś takiego jak tablice na eksport: http://www.stva.zh.ch/internet/sicherheitsdirektion/stva/de/StVAfz/FZks/KSexport.html ale sprawdź, czy w każdym kantonie jest tak samo. Przegląd to stawiałbym, że musisz zrobić w Polsce, ale mogę się mylić, raz przywiozłem do Polski motocykl, który był zarejestrowany w Niemczech, miał ważny przegląd, a mimo to musiałem robić jeszcze raz w Polsce, żeby zadowolić panią w okienku.
@konrados1906 z przeglądem to zależy do jakiej pani w okienku trafisz. Ja miałem przegląd ważny jeszcze 9 miesięcy i mi nie kazała robić nowego. Auto miałem tez bez tablic i problemu nie było, tylko musiałem pokazac kwit że owych nie miałem.
@konrados1906: wez ty sie dowiedz dokladnie jak z tym clem bo ogolnie to 0 jest dla samochodow wyprodukowanych w UE majacych jakis tam certyfikat( z tego co uslyszalem to dla uzywanych dilerzy nie chca wystawiac), pamietaj ze vw, audi, merc nie musi pochodzic z ue ( ͡° ͜ʖ ͡°) do tego akcyza(okolo 19% jak silnik ponad 2 litry) i do tego vat 23% lub 19 jak odprawa
@reflex1: nie moge kupic bo auto jest juz w Polsce, sprzedawca twierdzi ze tam nie zawsze daja tablice czy cos w ten desen i ze ma tylko takie drukowane i ze moge na nich dojechac niby ale zeby zaraz auto przerejestrowac. Nie wiem o co chodzi z tymi "drukowanymi" ale z tego vo slyszalem grozi za to mandat do 500zl
@konrados1906: To moim zdaniem jest to jakiś wałek. Tu zawsze dają tablice, wyjątek to tylko samochody na lawetach,które nie są dopuszczone do ruchu, a więc nie mają przeglądu szwajcarskiego.
Moze nie walek, on poprostu ma tablice ktore sa na niego (tam przypisane do osoby nie do auta) i na tych tablicach go przywiozl tylko mi nie moze na nich sprzedac bo sa jego wiec mowil cos o jakichs drukowanych
Nie mam jak bo po wstepnej rozmowie tyle dostalem i formacji, nie widzislem tych tablic jedynie te ktore byly na aucie, czyli te jego
Powiedzial tylko ze nie wszystkie urzedy daja te twblice i ze trzeba nieraz tskie wydrukowane, ale wydaje mi sie ze tablic nie ma bo nie wykupowal tych wyjazdowych bo mogl wyjechac na swoich wiec - oszczedniej
Ale nie znam sie dokladnie na tym wiec nie wiem czy to