Wpis z mikrobloga

Mirki z #rysujzwykopem , mam pytanie. Otóż od niedawna zacząłem sobie rysować po godzinach, i szczerze mówiąc to bardzo mi się spodobało, poza tym to już mam jakieś umiejętności (ćwiczę codziennie), i tu właśnie jest problem. Zastanawiam sie nad kupnem tabletu graficznego. Dało by mi to większą swobodę, poza tym to słyszałem że o wiele łatwiej się na takim czymś pracuje. Więc, co sądzicie? A jeśli tak, to ktoś obeznany w temacie może polecić jakiś niezły w cenie do około 350zł? Byłbym bardzo wdzięczny ;) #rysunek #rysowanie
  • 13
@EcoK: rysowanie na kartce, a na tablecie to dwie różne bajki. Mi osobiście ciężko było się przesiąść z ołówka na tablet. Ja mam Wacom Intuos s jak się nie mylę na pewno kosztował mniej niż 300 złotych, w każdym razie któryś z tych małych i tańszych na początek wystarczy.
@EcoK łatwiej od czego? Od kartki? na tablecie jest inaczej, dlatego ja rysuję po ekranie.
Tak czy siak kup cokolwiek od wacoma, może być używane, te sprzęty się nie psują. Może być też starszy model, to jeden pies. Skanuj allegro, często jakieś uzywki są wystawiane.
@EcoK: zrobiłem podobnie i nie polecam (nie polecam kupowania tabletu do nauki jak nie umiesz rysować, anie nie znasz podstaw czy czegoś takiego)
kupiłem, pobawiłem się i denerwuje śliska powierzchnia tabletu (środek sięszybko wyciera), przesiadłem się z powrotem na kartkę
@EcoK: Tablet to fajna rzecz i warto kupić jeśli lubisz rysować. Możesz jednocześnie uczyć sie ryswać na kartce i na tablecie, to w niczym nie przeszadza imho. Jest inaczej, ale w gruncie rzeczy na tablecie jest łatwiej, bo tablet więcej wybacza, możesz wszysstko szybko edytować i możesz namalować co Ci się podoba w ogóle nie ruszając i kupując dodatkowych ołowków czy farb kolorowych. Tablet pozwolił mi stworzyć w ciągu zaledwie 3
@EcoK: Z przejściem na tablet chwilę schodzi, ale potem masz takie przyjemne cuda jak ctrl+z do dyspozycji. Ale generalnie na start chyba najlepiej skupić się na samej nauce rysunku i ogarnianiu podstaw niż na kupowaniu impulsywnie sprzętu.
słyszałem że o wiele łatwiej się na takim czymś pracuje


@EcoK: Wcale nie pracuje się lepiej. Tak jakby uczysz się rysować od nowa. Zanim nie nabyłam droższego tabletu to wolalam rysować na kartce.
Tez kiedyś kupiłam taniego Bamboo i do czasu aż nie pracowałam nad rysunkiem ręcznie wyglądało to suabo.