Wpis z mikrobloga

#4konserwy #neuropa #bekazlewactwa #bekazpisu #bekazprawakow
Nie jestem lewakiem, ale mam w dupie patriotyzm, powstanie, znaczki Polski Walczącej, JP2, patriotyczne fatałaszki, żołnierzy wyklętych i marsze niepodległości. W Polsce utworzył się jakiś patriotyzm-maskarada. Dla mnie prawdziwy patriotyzm to rozwijanie siebie, dobrobytu własnego i swojej rodziny, a tym samym Polski. Natomiast powstali jacyś sztuczni i prawdziwi Polacy, komuchy, prawaki, lewaki. Wszyscy macie zaczadzone umysły. Czasem aż się rzygać chce widząc, słuchając takich zwierząt. To ja Wam coś powiem, większość Polaków myśli tak jak ja, nie utożsamia się z żadnym ruchem politycznym, prawą, lewą czy ciul wie jaką stroną. Ciężko pracują, prowadzą biznesy, zakładają rodziny. To są prawdziwi patrioci, a nie cymbały w koszulkach z kotwicami. Ostatnio naklejają je nawet na swoje niemieckie wypierdziane przez Hansa golfy i krzyczą "hurr durr Wielka Polska", emigranci źli, UE zła, rządy złe, a przy okazji "daj, należy się", "nie mam praacy, bezroobocie, UK" i płacz zamiast wziąć się za siebie.
Może się ogarniecie zwięrzęta ;)

Odnośnie filmu Pana Mariana Kowalskiego. Płacze jaka ta Polska zła, jak to za 1000zł trzeba pracować... to do szkoły się wybierz, zrób biznes, naucz fachu... na siłce pakować potrafisz i #!$%@? sypać ;)
  • 13
To ja Wam coś powiem, większość Polaków myśli tak jak ja, nie utożsamia się z żadnym ruchem politycznym, prawą, lewą czy ciul wie jaką stroną.


@RometAnd: Zdaj sobie sprawę, że nie ma czegoś takiego. Każdy ma jakiś światopogląd, nawet analfabetyczny chłop z najbardziej zahukanej dziury w środku lasu bez dostępu do prądu, tylko nie zdaje sobie z tego sprawy. A to czy ktoś interesuje się polityką w sensie ugrupowaniami parlamentarnymi i
@RometAnd: W sumie się z Tobą zgadzam, chociaż ja nie napisałbym, że "mam w dupie patriotyzm, powstanie (...)". Jako naród powinniśmy się jednak cieszyć, że każdy z nas ma prawo, czy do takiego zdania, czy do noszenia koszulki z Kotwicą. Osobiście stosuję zasadę "wartości wypisane miej w sercu, nie na koszulkach" - słowa poety, który ma własną markę odzieżową [sic!].

Jeśli chodzi o "patriotów na emigracji", dlaczego nie wrócą, własnymi rękoma
@Sagitarius: Kowalski to niezbyt elokwentny typ po liceum ;)
@Mariusz_Welna: z czego się cieszyć? Z tego, że 50 tysięcy gówniarzy spowodowało śmierć 200 tysięcy cywili, wywiezienie 600 tysięcy z Warszawy w tym 150 tysięcy do Niemiec? Miasto zostało zrównane praktycznie do gołej ziemi. Następnie weszli komuniści i odbudowali ten #!$%@?łek kosztem dziesiątek miast i polskich wsi (masowe rozbiórki). Dzisiaj większość rodowitych Warszawiaków to potomkowie licznych mas cwaniaczków, dorobkiewiczów, mieszkańców wsi
@RometAnd: Masz sporo racji, nie da się ukryć. Nie możesz jednak za wszystko winić powstańców. Czesi siedzieli cicho, to mają teraz ładne miasto - trochę to słabe, imho. Idąc Twoim tokiem myślenia - gdyby nie wybuchła IIWŚ, nie doszłoby do Powstania. Takim cofaniem się w wydarzeniach historycznych, możemy dojść do wniosku, że Warszawa została zniszczona w konsekwencji Wielkiego Wybuchu.
@Mariusz_Welna: nie winię powstańców, ale decydentów ;) oni byli bardziej świadomi niż dzieciaki chcące zabijać Niemców ;)
-wiedzieli, że za Wisłą stoi Stalin i wiedzieli kim on jest, czym jest komunizm i że nie na rękę mu wolna Polska
-wiedzieli, że i tak musi pójść dalej
-wiedzieli, że nie mają sprzętu i wyszkolenia na regularną armię, przecież to byli wojskowi
-wiedzieli, że to będzie regularna rzeź ;)
@Mariusz_Welna: druga sprawa, dlaczego patrioci z emigracji nie wrócą? :)
Bo mają już dość. Wyjedź do innego kraju, nawet do tych Czech. Od razu wraca zdrowie umysłowe.
Nasze polskie narzekanie, awanturnictwo, w połączeniu z etosem Polski - zbawcy narodów tworzy wybuchową mieszankę. Stąd nasze rynsztokowe media, kultura, podziały i ciągła polityka zawsze i wszędzie ;)
Kilka razy byłem za granicą, raz w Maroko... i tydzień bez Polaków to katharsis**
@RometAnd: Ja się wcale im nie dziwię. Ciężko żyje się w kraju, w którym we wszystko wciska się politykę. Najwięcej marudzą zazwyczaj ci, którzy mają najmniejsze pojęcie (nie znam się, to się wypowiem - jakie to polskie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Uwierz mi, że są ludzie, którzy nie wiedzą kto jest premierem Polski.

Też spędziłem parę lat na emigracji, i właśnie wtedy ogarnąłem mniej więcej swoje
@Mariusz_Welna: niestety, ja przez jakiś czas spotykałem się z dziewczyną w Polsce, tak gdzieś poszło przypadkiem coś o Angelę Merkel. Spytała się kto to jest. Spojrzałem dziwnie, dodała "poseł w sejmie?"...
mnie to smieszy ze o patryjotyzmie to mowia ludzie, ktorzy kombinuja jak to nie placic podatku, [...] jak wydymac panstwo


@kodyak: Jakto? Przecież obowiązkiem każdego patrioty jest dymać państwo, bo to okupacyjny reżim kaczyńskiego, który odbiera nam wolność na każdym kroku i niszczy Polskę.