Wpis z mikrobloga

@blubi_su: W ogóle na łańcuchu jedziłeś? :D Jaka jest różnica w przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem?
Tak ogólnie jakie odczucia masz? Słyszałem coś o rozczepianiu wału ale to było dawno i nie pamiętam co :D
No i pochwal się co miałeś ;)
  • Odpowiedz
@Athropos: łańcuch bardzo fajny. Lekki, żwawszy od wału. Wał doskonale sprawdza sie w turystykach i cruiserach.
Bezpobsługowy, wygodny.
Rozszczepianie wału? pierwsze słyszę. A zapomniałem że mam jeszcze BMW na wale :P
@Stitch: Co racja to racja :-)
  • Odpowiedz
@Athropos: Kardan w okreslonych warunkach nie ma sobie rownych.
Jakos nie ciagnie mnie do lancucha. Generalnie celowalem w motocykl z walem. Po 12000km zmienilem olej i znow mam z glowy na kolejne 12000km
  • Odpowiedz
@Athropos: Świadomie wybrałem motocykl z wałem kardana - Yamaha XJ900F. Po pierwsze nie zależy mi na szybkiej jeździe, choć babcia jak chce to przyspiesza pięknie. Po drugie nie posiadam garażu i trzymam moto pod blokiem. Z wałem odpada mi cała zabawa w serwisowanie i naciąganie łańcucha. Po trzecie w trasę nie zabieram smaru do łańcucha, nie muszę się martwić o jego smarowanie. Po prostu wsiadam i jadę. Wybór między napędem łańcuchowym,
  • Odpowiedz
FJR 1300 ma wał a... zadupca, cicho pracuje, brak syfu przy konserwacji, po deszczowej trasie łatwa pielęgnacja, przy zadupcaniu z zakretach lekko odczuwalny dodatkowy element wirujacy. ZRX 1100 ma łańcuch i tez jest fajnie...
  • Odpowiedz
@Athropos: jak nie łupiesz na torze 300km/h to wał jest idealny. Bezobsługowy, olej raz na jakiś czas. Raczej się nie psuje. Jest lekka strata mocy ale nie musisz smarować tego gówna co 500km. Pamiętam łańcuch i to wieczne smarowanie, naciąganie. Nigdy więcej.
  • Odpowiedz