Wpis z mikrobloga

Czy kolumny głośnikowe Wharfedale Diamond 10.7 to dobry wybór do kina domowego? Posiadam amplituner Denon AVR-2113. Cena za komplet Wharfedale Diamond 10.7/10.1/10.CS to 3500 zł. Brać, czy nie brać? Oto jest pytanie. Najbardziej mnie ciekawi jak będzie z basem bez subwoofera. Budżetu nie zwiększę i tak został napięty.
#audio #kinodomowe #denon #kolumny #pytanie #pytaniedoeksperta
MithOnFrenzy - Czy kolumny głośnikowe Wharfedale Diamond 10.7 to dobry wybór do kina ...

źródło: comment_NHbrjJDViVD18c8mXec1ju360aLEhtcF.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@MithOnFrenzy: jak odpowiada Ci ich granie (bo chyba sluchales tak?) To brac. Brakiem suba bym sie nie martwil, bo kolumny graja od 30hz, nawet latwiej bedzie to skonfigurowac (jak jest sub to naklada sie z kolumnami na niskich i ktorys trzeba odciac w ustawieniach ampli, w stereo nie uzywasz suba, a w filmach uzywasz i tu w niektorych ampli moze byc problem. W denonach X da sie to tak ustawic, nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Vendetta0511 Moi rodzice mają zestaw Dali Concept 6 bez subwoofera i trochę starszym Denonem i trochę mi u nich basów brakuje. Nie mam gdzie postawić subwoofera u siebie w mieszkaniu i zależy mi na kolumnach raczej wąskich, a nie wielkich skrzyniach jak moje wcześniejsze Altusy 140.
  • Odpowiedz
@MithOnFrenzy: wiadomo, z subwooferem zawsze będzie lepiej, bo jest aktywny.
Może rozejrzyj się za jakimiś kolumnami, które mają sub skierowany do tyłu.

Obczaj sobie może jakieś tańsze, mnie popularne kolumny, np. Boston Acoustics A250 (wnioskuję że pomieszczenie niewielki, więc i kolumny nie muszą być tak mocne jak 10.7, tym bardziej, że z Twoim ampli i tak ich w pełni nie wykorzystasz, no i masz mieszkanie, sąsiedzi i te sprawy ;) ),
  • Odpowiedz
  • 0
@Vendetta0511 chcę zrobić zakup na długie lata i nie wykluczam, że coś zmienię za jakiś czas, np. dokupię suba albo zmienię wzmacniacz ale samych kolumn już nie chciałbym zmieniać w przyszłości. Stąd szukam jak najwyższej jakości w tej cenie około 3 tysięcy. Ewentualnie mógłbym kupić jakieś używki aby strata na wartości nie była taka duża jak nowych ale nowe to nowe i jest satysfakcja przy rozpakowywaniu ;) na altusach 140 jechałem 9
  • Odpowiedz