Wpis z mikrobloga

Mirasy mam problem z nowym telefonem. Wczoraj przesiadłem z samsunga galaxy core prime na lenovo k5 (oba były na androdzie 5.1.1.) i zauważyłem, że widgety mi się nie odświeżają. Korzystam tylko z dwóch: pogodowej i stanu baterii. To, że widgety się nie odświeżają zauważyłem bo na pogodowej czas różni się od rzeczywistego, a stan baterii nie odzwierciedla rzeczywistego. Szukałem przyczyny takiego stanu rzeczy i zauważyłem dziwną rzecz. Widgety działają jeżeli kliknę na aplikację i działa ona w tle. Wszystko było by ok, ale jak kliknę na menadżera zadań żeby zabić działające aplikacje to mam tam te widgety przez co muszę ręcznie usuwać aplikację bo jak kliknę wyczyść wszystko to widgety przestają działać. Czy jest jakiś sposób żeby ukryć działanie tych aplikacji tak jak Bóg przykazał?

ps: to samo jest z aplikacjami do tapet animowanych, wcześniej na samsungu miałem tapetę z drzewkami i śniegiem i na tym lenovo ta tapeta też sie uruchamia jako aplikacja działająca w tle przez co zabicie jej procesu zmienia tapete na domyślną (pewnie to samo by się działa przy ponownym uruchomieniu telefonu)
#android #samsung #lenovo
  • 2
  • Odpowiedz