Wpis z mikrobloga

Jak uprzykrzyć życzcie oszustowi?
Otóż znalazłem sobie "super okazję"
Dzwonię do gościa, pytam się czy jest możliwość wystawienia na allegro, ten odpowiada, że jest starszy i nie ogarnia allegro. Mówi, że można mu zrobić przedpłatę a on wyśle. Powiedziałem, że się zastanowię nad jego propozycją. Pomyślałem sobie a niech tam, może pojadę i odbiorę osobiście. Dzwonię jeszcze raz i pytam czy mogę przyjechać, on na to że teraz nie, bo pracuje do 21. To się pytam czy może być jutro między 12 a 13, ten mówi, że ok, więc proszę go o adres. Powiedział, że adres wyśle smsem, adresu nie dostałem do teraz. Czułem że coś tu śmierdzi, gościu na olx jest od lutego 2017, laptop który wystawił jest z 23 lutego 2017. Nie ma żadnych innych przedmiotów. A myślę sobie, sprawdzę jeszcze zdjęcia czy gdzieś się takie nie powtarzają. Od razu pierwsze dwa wyniki:
Wynik 1
Wynik 2
Opis identyczny, zdjęcia identyczne tylko cena atrakcyjna.
Numer telefonu 576-047-829 powinien być zarejestrowany, tylko co z tym dalej można zrobić?
Trochę przestroga dla innych, żeby uważać na takie "okazje" i propozycje przedpłaty.
#wykopefekt #zlodzieje #kradziez #oszustwo #cebuladeals #olx #nowysacz #oszukujo #policja #sztum #naciagajo #csiwykop
  • 10
@Lketoglutaran: Zgłosiłem do olx opisując sytuacje, a numer specjalnie wkleiłem żeby się spozycjonował w google.
@Klofta: @Ritycho: Rozumiem, że wy wydymaliście system i nie zarejestrowaliście numeru? Porozumiewacie się teraz za pomocą woky toky, CB radia, czy znaków dymnych, a z internetu w telefonie korzystanie tylko w McDonald's jak złapie darmowe WiFi? Chyba, że zarejestrowaliście numer na słupa, jakiegoś osiedlowego żula? Przeglądając ogłoszenia to co prawda można kupić zarejestrowany starter,
@Ritycho Przedtem faktycznie było pełno takich ogłoszeń, ale teraz ciężko zdobyć zarejestrowany numer. Na allegro i olx takowych juz nie ma.

@Klofta Tego nie przeczę i ująłem w swoim toku myślenia, możliwość rejestracji numeru na kogoś kto odda swoje dane za 5zl na wino. Zawsze też mogą korzystać z czeskiej alternatywy.

Mimo to jest szansa, ze taki sebix nie grzeszy inteligencją i sobie zapomniał, ze za pakiet internetu oraz darmowe rozmowy, podał