Wpis z mikrobloga

Witam. Czy ktoś mógłby wytłumaczyć o co chodzi , z tą autoryzacją sms kodem na aliexpress? Do tej pory , płaciłem przepisując dane z karty i wszystko było okej, aż do wczoraj kiedy to przy każdej płatności kartą , muszę zalogować się na stronę banku , zatwierdzić płatność a następnie poczekać na sms-a z kodem , który trzeba wpisać na stronę . Dzwoniłem do banku , i dowiedziałem się że jeśli strona na której kupuję wymaga zabezpieczenia 3dsecure to tak ma być , a oczywiście każdy sms jest płatny. Karta to master card z banku PEAKO S.A . czy ktoś wie jak to wyłączyć czy nie da się?

#platnoscikarta #3dsecure #banki #aliexpress
  • 9
  • Odpowiedz
@335d: Hmmm, jeżeli Aliexpress wdrożyło 3dsecure to dobra informacja, ale jeżeli Twój bank pobiera opłaty za takie smsy, to chyba pora zmienić bank.
  • Odpowiedz
  • 0
@335d Bank musiał ci włączyć 3dsecure dla twojej karty. Nie zmienił się u ciebie regulamin? Banki przechodzą już na obowiązkowe zabezpieczenia.

Nic już nie poradzisz.
  • Odpowiedz
@eshabe: I tak PEAKO S.A to jedyny chyba bank , który nie pobiera prowizji za przewalutowanie , podczas płatności kartą w obcej walucie, i dodatkowo zawsze jest dobry kurs , bo to master card przewalcowuje. A przykładowo w mbanku czy bzwbk , nie dość że płatność idzie po chorym kursie, to dodatkowo biorą ileś % prowizji za taką operację.
  • Odpowiedz
@335d: mega spread ma pekao s.a. Na tą chwilę kurs NBP to 4,02 a u nich kurs sprzedaży to 4.21 fest atrakcyjnie... prowizja prowizją a kurs swoje.
  • Odpowiedz
I tak PEAKO S.A to jedyny chyba bank , który nie pobiera prowizji za przewalutowanie , podczas płatności kartą w obcej walucie, i dodatkowo zawsze jest dobry kurs , bo to master card przewalcowuje.


@335d:

nie jest jedyny. Chocby Getin tez tak ma.
  • Odpowiedz
@tabarok: tak , tylko przy płatności kartą chociażby na aliexpress , liczą po 4.06 więc moim zdaniem dużo lepiej niż mbank i wbk ( wbk 4.26 plus 3% prowizji )
  • Odpowiedz