Wpis z mikrobloga

@mwwilk: ach te wiesniaki z Gdyni :) a tak serio to, jak pisalem wczesniej, czesto tamtedy jezdze i zwykle parkuja max na pol chodnika, wiec to musza byc jakies pojedyncze chamy
@mrbungle: ten to juz drugi tydzień tak parkuje. Właśnie to są jakieś pojedyncze przypadki. Kiedyś tego nie było w sensie żeby tutaj parkowali tak w całości na chodniku. Podejrzewam, że to ktoś kto się sprowadził do Gdyni i teraz zachowuje się jak u siebie na polu.
@piteerowsky: @mrbungle: dzisiaj taka sama sytuacja, ale zgłosiłem to teraz SM pod numerem 986. Dyspozytorka przyjęła zgłoszenie. Zobaczymy czy SM zdąży przyjechać teraz rano czy przyjedzie za 3h jak już auta nie będzie. ;)
Zgłosiłem, że to jest jak się wjeżdża na W.Szefki od Gryfa pomorskiego (na pierwszym skrzyżowaniu za Lidlem w lewo i od razu na początku po lewej stronie jest ten chodnik) i auto tak zastawia chodnik na
Pobierz mwwilk - @piteerowsky: @mrbungle: dzisiaj taka sama sytuacja, ale zgłosiłem to teraz ...
źródło: comment_os1zgrc6RpaIVi6BmymDFJ19MytJB8gu.jpg
Szefki


@mwwilk: SM ostatnio została zmotywowana do walki z takim parkowaniem, ale na Fikakowo to może im zabrać chwilę. No i jest ich coraz mniej. 10 etatów czeka.
@RAI: @piteerowsky: @uabit: @mrbungle:

tl;dr;


Przyjechała straż miejska. Musiałem podejść do nich i porozmawiać, bo zadzwonił do mnie dyspozytor, że są na miejscu (kobieta i mężczyzna. Z facetem pogadałem i się wydawał spoko, a babka jakaś naburmuszona lekko). Spisali mnie, bo w razie gdyby kierowca nie przyjął mandatu to będę świadkiem w sprawie sądowej, że mi to auto przeszkadzało. ;)
W międzyczasie jakaś starsza pani z pieskiem przechodziła
@mwwilk: Czyli jednak nie zmieniło się wiele w podejściu SM. Lata nakazów z "góry" by kierowców traktować z najdalej posuniętą wyrozumiałością, nie poszły na marne. Jakiś czas temu SM wysmażyła pismo do MSWiA z prośbą o interpretację przepisu o 1,5 m, bo wg nich to musi być spełniona jeszcze łączna przesłanka "utrudniania" przejścia chodnikiem. Oczywiście bzdura i 1 rok prawa. Ale musieli się jakoś wybronić przed zarzutami o pełną tolerancję dla
@mrbungle: @RAI: tej babce z SM to miałem ochotę odpowiedzieć żeby spróbowała przejść chodnikiem po tej stronie nie wchodząc na ulicę i niech sama określi czy tak bardzo przeszkadza jej ten pojazd, ale #!$%@?ąc od tego to dobrze, że wlepili blokadę tylko tej amebie umysłowej, która zastawia cały chodnik. Jak wyjdzie i zobaczy, że tylko on/ona ma blokadę na kole w aucie, a pozostałe zaparkowane auta, które zostawiły miejsce dla
@mrbungle: @RAI: @piteerowsky: haha. Akcja dobra. Wchodzę na FB, patrzę jakiś znajomy wstawił zdjęcie z blokadą koła. Patrzę i coś wydaje się mi, że znam to auto. Okazuje się, że to jest auto kumpla z czasów szkoły, którego nie lubiłem za bardzo (nieraz mi podpadł). Świat jest mały. Kto by się spodziewał. hehehe :D Life is brutal. :D

Wstawił zdjęcie z podpisem: "Hmmm? Zaskoczenie dzisiaj rano ..."
Pobierz mwwilk - @mrbungle: @RAI: @piteerowsky: haha. Akcja dobra. Wchodzę na FB, patrzę jaki...
źródło: comment_aL43eXL7d23DnPSdX3qFDDZ3PSldnbuO.jpg