Wpis z mikrobloga

Epizod 11

Odcinek świąteczny i metoda Kopiego-Pasty

[ #pokemirko - tag z przygodami ] [ #pokemonyzzerem ] [ #ashgrey ]

tl;dr


Kiedy zwiedzałem to urocze Słoneczne Miasto, zaskoczyła mnie potężna nawałnica. Musiałem szybko ukryć się przed tą potężną wichurą, co to trzciną zaledwie tylko kołysze. Najbliżej było jakieś Stare Dworzyszcze. Zanosiło się, że ta burza potrwa parę godzin. No nic, i tak zamierzałem sobie odsapnąć. Pod zadaszonym gankiem stałą drewniana ława. Usiadłem i wyciągnąłem mapę Kanto, planując dalszą drogę. Wtem jakbym świra dostał. Przede mną stoją dwa Pikacze! Tylko który był który? No bez jaj, żadnego napoju alkoholowego bądź alkoholizowanego nie spożywałem! Jestem trzeźwy! Jak dzięcioł!
Gdy tak siedziałem osłupiały na tej ławie, jeden z Pikaczy zerwał się i wbiegł do budynku. Podążyłem za nim. Pikacz podszedł do nieznajomej dziewczyny i przybrał postać bezkształtnej różowej galarety. Według Pokedexa, to był Ditto - zmiennokształtny pokemon.

Trenerką Ditto była Duplica - aktorka, imitatorka, która postanowiła w przyszłości przerobić to Stare Dworzyszcze na Teatr, w którym będzie wystawiać sztuki dla starych i młodych. Poprosiła mnie o sparing. Przystałem na to, bo jak wiadomo trening czyni mistrza. Pobiegła po swojego Ditto, który to począł się pałętać po posiadłości. I tak po paru minutach stało przede mną, moje lustrzane odbicie. Trzeba przyznać, Duplica ma talet. Była ubrana w dokładnie te same ubrania co ja. Zadbała nawet o odpowiedni kolor soczewek.

Wygrałem pojedynek, i razem z dziewczyną przeczekałem burzę, przy herbacie i sympatycznej rozmowie.

Podążając dalej, zauważyłem na wybrzeżu zatroskanego Laprasa i Jynx. Pokemony zakomunikowały mi telepatycznie, że Święty Mikołaj zgubił swój but, ale jego pracowniczka nie może mu dostarczyć zguby gdyż skręciła kostkę. Podarowałem jedną butelkę z lekarstwem od PokeFarmy Jynx, a sam wziąłem but Mikołaja i wsiadłem na Laprasa. Zawiózł mnie wprost na Biegun Północny do Pracowni Mikołaja. Gdybym wiedział, ubrałbym się cieplej. Sam Mikołaj był taki, jak go opisują: ciepły, sympatyczny, i zawalony robotą przy produkcji zabawek. Przy taśmach montażowych stały niezliczone zastępy Jynx i składały prezenty dla grzecznych dzieci. Niestety zobowiązałem się nie mówić nic nikomu o tym co widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czas ruszyć dalej!

Co dalej wydarzy się naszym bohaterom i ich pokemonom? Dowiecie się w kolejnym odcinku. A przygoda trwa
Pobierz mfek00 - Epizod 11

Odcinek świąteczny i metoda Kopiego-Pasty

[ #pokemirko - tag...
źródło: comment_FCLo19JVmc30JWbi04Kx7fp1TGbYbutA.jpg
  • 9
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.