Wpis z mikrobloga

Mam problem z siecią Play, a nawet nie jestem ich klientem. Od listopada spamują mój domowy adres papierowymi fakturami dla jakiegoś Ukraińca. Koleś ich oszukał na dwa telefony i to drogie bo faktura na 400zł. Nie mieszkam w bloku i nie ma możliwości, żeby listy trafiały przez przypadek. Dodatkowo mój adres domowy dopiero został zarejestrowany w gminie rok wcześniej więc nie wchodzi też w grę jakiś stary właściciel (z resztą znam właścicieli z ostatnich 30 lat).

Nie mam ochoty tłumaczyć potem komornikowi, że nie prowadzę schroniska dla #imigranci , dzwonię więc na infolinię, odbiera panienka, która nic nie wie i nic nie może ( ͡° ͜ʖ ͡°) (czyli standard) tylko każe przesłać skany faktury na email. Tak też uczyniłem w odpowiedzi otrzymując informację, że oni nie mogą zmienić adresu korespondencyjnego na koncie abonenta bez jego dyspozycji, a ja mam ignorować kolejne listy.
Odpisałem, że nie satysfakcjonuje mnie przesłana przez nich odpowiedź. Mój adres domowy został wykorzystany bezprawnie przez osoby trzecie do zawarcia umowy z ich firmą i oczekuję, że podejmą kroki w celu wyjaśnienia sytuacji. Otrzymałem identyczną odpowiedź z szablonu jak w poprzednim mailu. Najwyraźniej w biurze obsługi myślenie jest zabronione lub nie wskazane więc przestałem tracić czas na dalsze listy.
Napisałem jeszcze do rzecznika prasowego Play Marcina Gruszki z zapytaniem o oficjalne stanowisko firmy w sprawach wykorzystywania danych osobowych przy oszustwach i opisałem mu całą sytuację. To było już grubo ponad miesiąc temu i zostałem przez niego całkowicie zignorowany.
Jak myślicie Mirki zgłosić to na #policja , żeby potem nie mieć problemu z komornikiem?

#play #oszustwo #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
@Jetto: to co @slava: pisze plus UKE opisz pokrocce cala korespondencje, zalacz obydwa maile ktore dostales od play napisz ze sprawe zglaszasz do odpowiednich urzedow zajmuajcych sie kontrola, dodaj na koniec spis zalacznikow i slij do wszystkich swietych, do gruszki, do bok, do helpdek gdziekolwiek.
Zazwyczaj im wiecej (jawnych) adresatow i im wiecej urzedow w to umoczonych tym sprawa sie szybciej rozwiazuje.
Na upartego mozesz dowiedziec sie o adres dzielnicowego
  • Odpowiedz
Najwyraźniej w biurze obsługi myślenie jest zabronione lub nie wskazane więc przestałem tracić czas na dalsze listy.


@Jetto: nie, konsultanci mają procedury opracowane tak, aby były zgodne z prawem, a nie twoimi oczekiwaniami.
Zresztą, od kiedy fałszywy adres jest daną osobową i na jakiej zasadzie chcesz rozporządzać cudzymi usługami, czy danymi? Od kiedy wykorzystanie cudzego adresu do wysłania czegokolwiek wymaga zgody obecnego właściciela?
Play ma pełne prawo do wysyłania korespondencji na
  • Odpowiedz
@webdruid: Ja wiem, że konsultanci mają swoje procedury, ale najwyraźniej mają problemy z ich dopasowaniem do sytuacji, albo z czytaniem ze zrozumieniem.
Nie chcę rozporządzać cudzymi usługami tylko zgłaszam oszustwo i proszę o podjęcie kroków w celu wyjaśnienia dlaczego ktoś posługiwał się moimi danymi przy podpisywaniu umowy.
Nie wiem jak się traktuje Ukraińców, ale w moim telekomie jak nie zapłacisz przez 2 miesiące to będą odłączać telefon, wysyłać polecone, grozić zerwaniem
  • Odpowiedz
@webdruid: Zgodnie z prawem, to @Jetto otrzymuje niezamówioną korespondencję. Kulturalnie zgłosił problem do nadawcy, który to olał, a więc @Jetto może dalej dochodzić swoich praw, jako że nie chce otrzymywać błędnie adresowanej korespondencji.
  • Odpowiedz
@Jetto: ja bym obowiązkowo zgłosił na policję w końcu to oszustwo i wykorzystanie Twojego adresu, nawet jak nic nie zrobią i nie wykryją sprawcy to w razie czego zawsze będziesz mógł powiedzieć, że zrobiłeś wszystko co mogłeś.
  • Odpowiedz
@robert83: Tak też właśnie myślałem, żeby zgłosić i mieć podkładkę w razie czego bo nie liczę na to, że cokolwiek zrobią. Miałem już do czynienia z komisariatem pod który podpada moja wioska przy okazji sprawy o włamanie i z tego co się zorientowałem dobrze im wychodzi tylko wysyłka powiadomień o umorzeniu postępowania.

@PepeXD: @krzysiek_kili: Dzięki za chęć pomocy. Prv wysłane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz