Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem. Od kilku tygodni drętwieją mi 2 palce prawej ręki. Ten najmniejszy i ten z obrączką. Dzieje się to kilkanaście/dziesiąt razy dziennie. Ból jest tak wielki że budzę się w nocy. Dodatkowo może się to wam wydać śmieszne, ale jak siedzę na krześle, to jednocześnie


Czy to jest jakiś ucisk na nerw?
O co chodzi?
#medycyna #pytaniedoeksperta
Nie są to żadne # heheszki.
  • 10
@alhakeem: śmieszne, ponieważ moja mama i siostra już miały te operacje, a nie wydaje mi się żeby to było dziedziczne, a raczej od trybu życia/pracy zależne.
a te drugie drętwienie?
@saperq: Nie znam się na medycynie, więc nie bierz moich słów jako pewnik. Sam miałem identyczny problem z 2 potem 3 palcami u prawej dłoni, jak już rakieta tenisowa zaczęła mi wypadać z łapy to się tym zająłem.
Poszedłem na badania przewodzenia nerwowego, przykładają elektrody i sprawdzają reakcję. Samo badanie jakieś 15 minut, koszt jak pisałem. Wyszły uszkodzenia, ale bez kwalifikacji do natychmiastowej operacji. Zasugerował rehabilitację, wyniki jeszcze konsultowałem ze znajomym
@saperq: To nie koniecznie musi być nadgarstek. Takie drętwienie palców jest charakterystyczne również dla ucisku nerwów w odcinku szyjnym kręgosłupa. Dość często to występuje przy pracy siedzącej. Sam przerabiałem. U mnie rehabilitacje i trochę więcej sportu rozwiązało problem.